Fırın Yapımı yardım lütfen

ama sadece elektonık ve panosu bu fıayata bulur mekanıgını bılmemem

Arkadasım onemlı olan neyi ısıtacagın?Isıtma sıstemıni buharlımı yoksa resıztanslımı yapaçaksın?Eger su , nem gıbı sıvı maddeler gorecek ıse paslanmaz 316 kalıte veya daha ucuzu olan 304 kalıte paslanmaz saç kullan.Hacımıne gore sacın kalınlıgını ayarlaya bılırsın.Bu arada en onemlı konuda basınc!!!! fırında basınc olaçak ıse çok daha dıkkatlı olmalısın malzeme secımınde ve malzemenın kalıtesınde.

cam yünü yerine kaya yünü daha iyi bir seçim olur.

arkadaşım hammadde nemimi alacaksın?plastik enjeksiyon işi içinmi?neyin nemini alacağını solersen yardımcı olurum herdaim.hazır nem alma fırınlarıda var fiyat olarakta gayet iyi...piovan marka fırınlara bir bak derim

bence normal saç kullansın fazla masrafa gerek yok üzerinede şu ısıya dayanıklı bi boya atsın 2 3 kat..bi tane eski hurda turbo fanlı fırınlardan bulsun nemi ve ısıyı dağıtmak bakımından daha iyi turbo fanlar üzerindeki termostatı vs yani yapacağın büyük fırına monte et çelik cpu arkadaşımızın verdiği formüle uygun watta altlı üstlü aynen fırınlardaki gibi bi ısıtıcı bul ..dışınada yalıtım lazım tabi yalıtım içinde cam elyaf kullan... kolay gelsin...

arkadaŞLAR ben füzyon cam fırnı yapmak istiyorum 200x100x40 ölçüler kaç mm rezistan teli kaç metre yalıtımı ne ile yapmalı ısı kontrol cihazı nası olmalı iç bağlantılar da neler kullanmalıyım kablo yalıtımı ve bağlantı elemanları yani bana a dan z ye yardımcı olacak arkadaşlar varmı varsa şimdiden minnet borcum var saygılar herkeze kolay gelsin

arkadaŞLAR ben füzyon cam fırnı yapmak istiyorum 200x100x40 ölçüler kaç mm rezistan teli kaç metre yalıtımı ne ile yapmalı ısı kontrol cihazı nası olmalı iç bağlantılar da neler kullanmalıyım kablo yalıtımı ve bağlantı elemanları yani bana a dan z ye yardımcı olacak arkadaşlar varmı varsa şimdiden minnet borcum var saygılar herkeze kolay gelsin

emniyet sakın atlama en az iki tane termostat koy

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri