FANUC hatası yardımcı olabilecek? "1000 (2000) (A0.0) #1 SPINDLE TOOL C"

spindle nin üst kısmınd piston var ve piston üzerinde clamp unclamp sensörleri mevcut sorun clamp yada orient sensöründe olabilir elle cevirdiğin zaman tezgah devir göstermiyorsa orient sensörünü değiştir bu diğer bi ihtimal önceliğin clamp sensörü, ayrıca esensör clamp komutunu pistona verip takım kilitlemeyi yapar fakat devir vermek istediğinde aynı komutu göndermeze yada bi gönderir bi göndermezse clamp sensörünün ayarını yapman gerekiyor yardımcı olabildiysem ne mutlu

Evet sorun sensörlerde çıktı. Teşekkürler yardım için, keşke biraz daha önce olsa daha iyi olurdu.
Fanuc'un ekrana sığmayan bir hata mesajını kısaltma biçimi ise nefret edilesi bir durum.
Bir klasör dolusu PLC mesajını taramak durumunda kaldım "C" nin ne olduğunu anlayabilmek için. Yazılı dökümanda da ne akla hizmetse cümlenin diğer kısımlarını kısaltarak yazmışlar. Spindle yerine SPDL gibi,...

Arıza veren sensör yerine diğer makinadan söktüğümüz sensörü takıp, HSD nin sensör ayarlarıyla ilgili dökümanın da belirtildiği gibi ayarlayınca makinamız çalıştı. Şu an herşey yolunda.

Aslında HSD nin üzerindeki sensörleri ve muhtemel vereceği hataları görsel olarak buraya koyabilsek çok yardımcı olabilir.

Ayrıca bu HSD üzerindeki 1-2-3-4 nolu sensörlerden yedelemeyi düşünüyoruz. Fiyatları konusunda bilginiz var mı?
Tekrar teşekkürler...

sensörün resmini eklerseniz fiyat verebilirim fanucdan da fiyat sorabilirsiniz.

ES929_Short.jpg

hsd-sensors.jpg

Spindle HSD ES929 HSK mandren
Kontrol Fanuc.
Yukarda Spindel ve sensörlerin resimlerini ekledim. Sensörler 1-2-3-4 diye numaralanmış her birinden lazım.

Bu sensorlerin fiyatları ve Spindle üzerindeki hangi sensörün Clamp Up sensörü olduğu konusunda yardımcı olabilecek varmı?

Forum istatistikleri

Konular
129,054
Kullanıcılar
451,327
Son üye
esenn

Yeni konular

Geri