Fanuc nedir?

Benim bir arkadaşım vardı SZGH cnc kontrol ünitesi ve servo, step motorları Türkiye bayii ona bir proje için step motor kullansak ne olur diye sordum:Bana aman uzakdur dedi kendisi cnc revizyon işleri yapıyor. Mach3 konusunda bilgim yok ama CNC kontrol üniteleri gerekli herşeyi var usb ile program çalıştırma bilgisayar dan çalıştırma gibi bana bağlantılarını incelediğimde herşey mevcut dahili plc de mach3 alınca kontrol kartı da almanız gerekiyor yanlış mı biliyorum?

Yok. Spindle için sadece tek index destekliyor. Tek sensör yani.

Servo spindle olarak spindle enkoderi bağlanamıyor. Mpg ayrı. Birde servodan aldığın enkoder bilgisini enkoder kartı ile mach3 de enkoder değerini de okutabiliyorsun. Spindle de tekometre gibi.

Benim bir arkadaşım vardı SZGH cnc kontrol ünitesi ve servo, step motorları Türkiye bayii ona bir proje için step motor kullansak ne olur diye sordum:Bana aman uzakdur dedi kendisi cnc revizyon işleri yapıyor. Mach3 konusunda bilgim yok ama CNC kontrol üniteleri gerekli herşeyi var usb ile program çalıştırma bilgisayar dan çalıştırma gibi bana bağlantılarını incelediğimde herşey mevcut dahili plc de mach3 alınca kontrol kartı da almanız gerekiyor yanlış mı biliyorum?

Servonun yeri başka evet abi ama şuanda en küçük servonun fiyatı 3000TL +KDV hobi çapında uğraşanlar bir servo parasına pano topluyor. Ne işte kullanacağına göre değişir. Banka atm lerinde hala step motor kullanılıyor yani :rolleyes:

Moderatör tarafında düzenlendi:
spindleleri step/dır mantığıyla sürebiliyorsun bu şekilde servo kullansan enkoderi de tanıtırsın

Tamam, ama spindle index olarak encoder kullanamıyorsun. Bir şekilde karta bağlasan bile encoder 3 kanallıysa sadece 1 tanesini kullanabiliyorsun. Tur başına pulse gönderiyor.

Demek istediğim buydu.

Forum istatistikleri

Konular
128,841
Kullanıcılar
450,936
Son üye
kemalarda34

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri