faturadan kw bulmak

arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz işyermize gelen faturadan kullanlan kw bildirmem gerek son endeks - ilk endeks. çarpı 945 olarak biliyorum ama önceki hesaplamalarda bu oarn tutmuyor yanlışmı yapıyorum önceki hesaplamalarmı yanlış

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çarpan değeriniz yanlıştır. Faturadan toplam tüketim yada çarpanı kontrol ediniz.. Hepsi yazıyor olmalı..

Trafo akım trafosu ve gerilim trafosu değerleri veya carpan degerlerini yazarsanız, daha iyi olur. 945 carpanında eminseniz, OG , 31.500 kV.
akım trafo oranınızda 15 / 5 olmalı bu durumda, 315 x3 sonucu, 945 çıkar.

Son T1, T2, T3 değerlerinden ilk T1, T2, T3 değerini çıkar. fark T1, T2, T3 değerlerini topla. 945 ile çarp. kWh enerji tüketimini bulmuş olursun. Bu değerini 30 gün ve 24 saata bölersen (720) ortalama gücün olan kW ıda bulursun.

Elektrık sayacınızda, menuleri teker teker dolaşırken, ortalama P (kw)değerini görürsünüz.Veya en yüklü zamanınızda , mümkünse 1 saat değilse dah az sürede 1.80 menusunun endekslerını alın, birbirinden cıkarıp, 945 ıle çarpın. Saatlık gücünüz çıkar.Bu değer aktif gücünüzdür. Reaktif ve kapasitifleride, 5ç80 ve 8.menülerinden aynı yöntemle bulursunuz..

Forum istatistikleri

Konular
129,225
Kullanıcılar
451,591
Son üye
karaca001

Yeni konular

Geri