FBs-24MCT baglantı sorunu

cafergmc

Üye
iyi günler
Fatek marka bir plc konusunda yardımınızı isteyecektim. Dün bir FBs-24MCT marka bir plcye bağlanmam gerekiyordu ancak bir türlü bağlantı kuramadım. Bilgisayarımda winproladder 2.50 var ve daha önce FBs-20MA modellerine hiçbir sorun olmadan bağlanabiliyorum ancak FBs-24MCT modeline bağlantı kuramıyorum. Kullandığım winproladder da da boş bir sayfa açıp bu plc yi tanıtmak istesem de bu model çıkmıyor. FBs-24MC modeli çıkıyor. Acaba bu bağlantı sorununu nasıl giderebilirim veya winproladderın hangi versiyonunu yüklemem gerekir.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Şu şekilde bağlanmayı denermisiniz?

File > Open > Connect to PLC Çıkan soruya HAYIR cevabı verin bağlantı protokolleri doğruysa bağlanması gerekiyor.

Ayrıca 24 MCT'i tanıtırken 24MC'i seçmeniz gerekiyor.

bende aynı o şekilde bağlanmayı denedim ancak olmadı. sabah gelince atölyemdeki FBs-20MA ya aynı kablo ile bağlanabildim.

baglanırken dikkat etmem gereken şeyler neler acaba? baud rate ne olmalı bende 9600 dü veya bende com1 seçili ve pc nin com 1 inden baglandım.

bende aynı o şekilde bağlanmayı denedim ancak olmadı. sabah gelince atölyemdeki FBs-20MA ya aynı kablo ile bağlanabildim.

baglanırken dikkat etmem gereken şeyler neler acaba? baud rate ne olmalı bende 9600 dü veya bende com1 seçili ve pc nin com 1 inden baglandım.

Normalde bağlantı ayarların
Baud Rate : 9600
Parity : Even
Data Bit : 7
Stop Bit : 1

Olması gerekiyor.

Fakat bu ayarlar PLC tarafından değiştirilmiş olabilir. Bunun içinde bağlantı penceresinden Auto Check butonuna tıklaman yeterli olacaktır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,894
Kullanıcılar
451,038
Son üye
teknoinfo

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri