Fiş erime sorunum var

Merhaba bende ayni sektordeyİm ayni saylama makİnasindan bİzdede var ama bendekİ makİnalar 15 kw ve 32 amper fİŞ prİz kullaniyorum ve sorun olmuyor olsada en az 2 ay sorun olmuyor bu fİŞlerİn erİmesİndekİ bİrİncİ sebep voltaj sorunu mermer ocaklarinda kİ genel sikintida bu hatlar cok uzaklardan cekİlİyor ve bİrde 31500 volt olmasi gerekİrken 28000 den daha aŞaĞi voltajlar gelİyor trafoya ve bİrde ocak İÇerİsİndekİ daĞitim panolarida seyyar oldugundan en fazla 3*35+16 gİbİ ttr kablo kullanabİlİyorsun ve bu daĞitim panosuna baĞlanan 37kw 45 kw motorlar var ve bunlarla beraber ÇaliŞinca voltaj İyİce dusuyor Özellİkle motorlarin kalkinma aninda 280 volta kadar duŞtÜĞÜnÜ gÖrdÜm yapilacak Şey daĞitim panosuna gelen kablo kesİtİnİ yukseltmek daĞitim panolarini coĞaltmak ayri hatlardan besleme yapmak İÇİn 22kw lık motorunda fİŞlerİnİ 63 amper yapman gerek  ve de bİraz daha kalİtelİsİ varsa onu kullanmak ben bemİs kullaniyorum cok sorunum olmuyor hatyirli İŞler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sayın muratdağlı voltaj düşümünden şikayetlenmişsin biraz komik bi cevap olucak ama marur gör senin yapıcağın en iyi iş regüleli trafo kullanmandır e tabi bunu patronlara anlatabilirsen.

kaliteli malzemelerle sonuç alacağınıza inanıyorum.
kolay gelsin

nbu9u9.jpg

50jgw7.jpg

2mpgcwk.jpg

28uk45y.jpg

22KW'lık motor nasıl 58A çekiyor? Benim hesapta 41 A çıkıyor, yanlış bişeyler mi yapıyorum?

Arkadaşım yukarıda olan fiş resimlerinden 2. sırada olan 4x63 A fiş örnek numunesi bu çalışmalar için ideal durumda. Bunu tavsiye ederim. Hemde o kadar yüksek bir akımı nasıl çekmekte bende anlamış değilim. Zaten sorun alıcıda da olabilir buda bir ihtimal. Sen muayeneni ve sağlamlık kontrolünü, fazlar arası geriliminin değerini ve kabloların sağlamlığını elle-gözle iyi şekilde bir gözlemle. Orada olan ya da oluşan arızaları iyi incele. Belki de kablo kesitin ince olduğu için taşıyacağı gerilim miktarı neticesinde üzerinden fazla akım çektiği takdırde bu tarz ısınmalara neden olmakta. Umarım konuyla ilgili sıkıntıların bu saydıklarımla alakalıdır. Sana kolay gelsin iyi çalışmalar.

prizin ark yapmasından ve gevsek olmasından kaynaklanıyor ve fişi cekmek yerine direk sigortadan alsan iyi olur vehahut daha yüksek dayanıklı bir priz alman gerekiyor...

Yüksek akımlı fiş ve prizlerde ayrıca bir pilot pimi ve yuvası var. Bunlar nerelerde kullanılıyor?

Örneğin Prizler ve fişler tam oturtulmazlarsa akım yüksek olduğu için prizler veya fişler ısınarak yangın tehlikesine kadar birçok durumlar ortaya çıkarır. Bunu önlemek için yani fiş tam olarak oturtulmadığında pilot pimi prizdeki pilot yuvasına değmiyor ve eğer buna bir uygulama ya da herhangi bir cihaz takıldığında prizin enerjisi gelmez. Bununla ilgili ne yapabilirim ya da nasıl bi cihazla bunu bağlayabilirim? Yardım edebilir misiniz? Umarım anlatabilmişimdir...

uzmyrd ' Alıntı:
22KW'lık motor nasıl 58A çekiyor? Benim hesapta 41 A çıkıyor, yanlış bişeyler mi yapıyorum?

22kw lık motorun etiket akımı yani en fazla çekeceği akım yaklaşık 55A dir. motorlar normal şartlarda gücünün yaklaşık 1,5-2 katı akım çeker, yani senin motorun çektiği akım normaldir...

priz için ise kilit mekanizmalı ve koruma sınıfı yüksek priz kullanılırsa hata en aza indirilir kanaatindeyim. siteyi incelersen ihtiyacına göre priz mutlaka bulacaksın. firmayla bağlantım yoktur...

Bemis Elektrik Malzemeleri / Electrical Materials

bilgilerinize, saygılar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Voltaj düşünce aynı gücü sağlamak için motorlar daha fazla akım çeker ve fazla ısınır. Kritik seviyeden sonra sargılar yanar. Motor ısısını kontrol altında tutmakta yarar var yoksa üretimin durması ve sarım maliyetlerine katlanmak durumunda kalırsınız.
Selamlar.

arkadaşlar mete enerji kullanın hiç problem yaşamazsınız Mete Enerji

___

aynı zamanda mermer ocakları IP67 kullanmalı piyasada ucuz olarak ıp 67 var bence almayın kalitesiyle fiyatıyla mete enerjı. 200a kadar fiş var

___

pardon ıp44 diyecektim

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
129,165
Kullanıcılar
451,516
Son üye
SERDAR ASLAN

Yeni konular

Geri