Flicker

SAYIN MESLEKTAŞIM
fLİKER OLAYININ OLMASI İÇİN BAPLI OLDUĞUNUZ ŞEBEKENİN YAKINLARINDA ARK FIRINI OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜRÜYOR.
YOKSA FLİKER DEĞİL FAZ DAĞILIM HATASINDAN DOLAYI OLUŞAN STROBOSKOBİK OLAYDIR. ÇÖZÜMÜ İSE ARMATÜR SIRASINI R S T R S T GİBİ BAĞLAMAKTIR.
SAYGILARIMLA

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
evt bende dediğiniz gibi yaptım zaten 16 sıra busbarı sırasıyla rst rst rst olrak bağladım ama garip bi şekilde floresanlarda halka şeklinde dalgalanmalar oluyor gözle nnet bir şekilde görülebiliyor acaba ortamm biraz fazla soguk bundan kaynaklanabilirmi

kablo kesitinden dolayı olabilirmi hocam 3*1.5 kablo kullandım busbarlara 18 çiftli armatür var her busbarda yani 36 tane floresan(36*36w=1296w güç var normalmi kablo kesiti

Moderatör tarafında düzenlendi:
kablo kesitinden dolayı olabilirmi hocam 3*1.5 kablo kullandım busbarlara 18 çiftli armatür var her busbarda yani 36 tane floresan(36*36w=1296w güç var normalmi kablo kesiti
çok düşük bir kablo kesiti kullanmışsın, ancak busbarlarda hala 210 V ölçebiliyosan sıkıntı yok.
Kablo kesiti gerilim düşümü için önemli.
Soğuk demişsiniz, kaç derece? bundan kaynaklanabilir...

evt bende dediğiniz gibi yaptım zaten 16 sıra busbarı sırasıyla rst rst rst olrak bağladım ama garip bi şekilde floresanlarda halka şeklinde dalgalanmalar oluyor gözle nnet bir şekilde görülebiliyor acaba ortamm biraz fazla soguk bundan kaynaklanabilirmi

ilk başta da söylemiştim ama kontrol ettiniz mi?

Lambalar ilk yandığında halkalı olur ama ısındıkça bu halkalar kaybolur ve lamba normal verimine kavuşur.

kablo kesiti 1,5 bence problem olmaz.

çok düşük bir kablo kesiti kullanmışsın, ancak busbarlarda hala 210 V ölçebiliyosan sıkıntı yok.
Kablo kesiti gerilim düşümü için önemli.
Soğuk demişsiniz, kaç derece? bundan kaynaklanabilir...

+5derece ortam sıcaklığı var gerilim düşümü hesabı yaptım ve ayrıca 3*1.5 kablo akım taşıma kapasitesi 1296w yük için yeterli değilmi sizce

yaklaşık 1 saat boyunca açık bıraktım floresanları ama herhangi bir deeğişiklik göremedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Marka ismi vermiycem ama bende satınalmacının getirdiği 2x58 watt lık armatürlerde problem yaşamıştım.lambaları bagladım tesisatı çektim.çalıstırdım lambalar yanıp sönüyor sürekli bazıları yanık kalıyor bazıları göz kırpıyor ve mekanik balastlı bu armatürler.herseyi denedim düzelmedi.sonra acık bıraktım bir saat sonra baktıgımda normal bir şekilde yanmaya baslamışlardı.acıp kapatıyorum hersey normal...daha sonra bu armatürlerden yaklasık on tane daha ayrı ayrı yerlere taktım onlarda aynıydı, taktıktan sonra acık bıraktım yaklasık bir saat sonra düzeldi aç kapa hersey normal.tabi bu arada starterinde ömrü azalıyor.VE İŞLETMEDEKİ ARKADAŞLARDA LAMBAYI YANIP SÖNERKEN GÖRÜNCE SENİN TAKTIĞIN LAMBA ANCAK BU KADAR OLUR DİYE DALGA GECİOYOLAR :)) (ne yapalım ürünün kurbanı olduk).hayırlı işler.

balast,armatür ve floresan markası phılıps marka

sayın meslektaşım
1. armatür R-- -2.armatür S --3.armatür T fazı -- 4.arm. R fazı---5.arm. S---6.arm.T
1. armatür S-- -2.armatür T--3.armatür R fazı -- 4.arm. S fazı---5.arm. T---6.arm.R
1. armatür T-- -2.armatür R--3.armatür S fazı -- 4.arm. T fazı---5 arm. R---6.arm.S

ŞEKLİNDE FAZ DAĞILIMINIYAPINIZ DEMEK İSTEMİŞTİM. 3 SIRA HALİNDE ZANNETİĞİM İÇİN.
SAYGILARIMLA

Forum istatistikleri

Konular
129,185
Kullanıcılar
451,544
Son üye
Elanur Avci

Yeni konular

Geri