Fluke 87 mi Fluke 179 mu

infinite

Üye
Arkadaşlar kendime multimetre almak istiyorum ama Fluke'ların pahalı olduğunu duydum ama çok işlevli ve değecek gibi ne dersiniz?

Bir de arkadaşlardaki iki ayrı modeli kullandığımda Fluke 179 olan 4 mA akımı 0 mA olarak ölçtü yani ölçemedi ama 179 ölçtü, ayarları aynı ama 179 daha yeni model. Yine de bu nasıl olur diğerinin de 4 mA'i algılaması gerekir? 179 almak daha iyi gibi geldi bana bu yüzden..

merhaba arkadaşım ben 179 kullanıyorum ve çok memnunum.tavsiye ederim.fiyatıda şuan 205$+kdv

4 ma ölçememesi neden olabilir peki? (aynı koşullarda aynı konnektöre hem 87 hem179 bağladım, 87 4 mA ölçtü)

infinite ' Alıntı:
4 ma ölçememesi neden olabilir peki? (aynı koşullarda aynı konnektöre hem 87 hem179 bağladım, 87 4 mA ölçtü)

1- Doğru kademede değilseniz(mA kademesi olacak AC veya DC)
2- Probların mA ölçerken yerlerinin değiştirmediysen(gerekiyorsa tabi)
3- Akımı ölçülecek sisteme seri bağlamadıysan
4- Alet bu akımı ölçemiyorsa(öyle bir kademe yoksa)
ölçemessin...

tüm koşullar aynıydı, ölçtüğüm yer, bağlantı, problar..

cihazın pili de bitmiş olamaz açılıyordu sanırım cihazda bozukluk var göndersem iyi olacak sanırım ???

87 nin filitrasyonu daha gelimiş olabilir.
bu yüzden dış etkenlerden daha az etkilenir.

Fluke 87 akım girişlerinde 1A ve 10A hızlı sigortaları vardır, bu sigortalar atık olabilir.

ben 179 kullandım ve defalarca 4-20ma ölçtüm tavsiye ederim. güzel bir ölçü aleti

merhaba arkadaşlar pens ampermetre alacağım hangi marka tavsiye edersiniz teşekkürler

Fluke çok sağlam bir ürün, ölcüm kalitesi ve darbelere karşı iyi bir ürün,

Forum istatistikleri

Konular
128,857
Kullanıcılar
450,965
Son üye
Samet-

Yeni konular

Geri