fonucta sisteme bilgisayardan program aktarımı

eyup_byrm

Üye
arkadaşlar ben siemen tezgahlarda tezgahtan bilgisayara, bilgisayardan tezgaha bilgi aktarımını biliyorum fakat bunu fanuc sistemde de yapmam gerekiyor bunu nasıl yapabilirim pcin.exe ve com kablom var tez gahtan neler yapmam gerekiyor yadımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkurler...

arkadaşlar bu konuyu bilen yok içinizde hiç

arkadaşlar normal bildiğimiz nc uzantılı programı rs232 kablosuyla tezgaha aktarmak istiyorum kart yok bende kablo ve pcin.exe programı var bende bilgisayardan program gondermek için ve almak için fakat tezgahta (fanuc ) hangi komutları girmem gerekiyor onu ogrenmek istiyorum...

slm eyup arkadaş bilgisayrdan aktarma hiç yapmadım zaten sağlıklıda olmaz ekranda yaziyorum ben fanuc programcısıyım msn yaz san öğretiyim bilgisyardan duydum ama mesafelri falan nasıl ayarlar bilgsayar. tezgahı bindidirsin en sağlıklısı üzreinde yazmak

fanuc kaç tezgahın modeli ne yardımcı olabilirim

fanuc sistemlerde cnc->pc ve pc->cnc program aktarımı yapmak istiyorsan once RS-232 kabloya ve aktarım programına ihtiyacın olacak

once aktarım programının parametre ayarlarını yapman gereklı protokol - start bıt - stop bıt vs bunları cnc tezgahın parametrelerınden ogrenebilirsın

I/O chanel ayarını 0 veya 1 seklınde ayarlaman gereklı rs 232 kablo ıcın (kart ıcın bu deger 4 tur)

ayarlarını yaptıktan sonra (parametre ayarları bazen cok ugrastırabiliyor )

cnc-> pc
yukleme programını ac once download yapacagın programı sec
edit konumunda ekranda sırası ile sag ok-(oprt)-read-(program no yaz)-exec

pc->cnc
yukleme programını ac upload yapmak ıcın bır program adı verıp kaydet
edit konumunda ekranda sırası ile sag ok-(oprt)-punch-exec

Merhaba arkadaşım önce sana dema dnc programı lazım 9-25 pin fanuc baglantı kablon varsa çok kolay bi şekilde atabilirsin

karabuk teknik eğitimde fanuc kullanıyor oraya yazın internet adresine girin kesin çözüm orada var

sorununa çözüm bulabildin mi acaba?
bana da siemens hakkında sıfırdan bilgi yazabilir misin acaba? nasıl hangi programla ve hangi atarlamalar ile bilgi alışverişi yapabilirim cnc -->pc; pc-->cnc ye şimdiden sağol.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri