Fotoselli Dış Aydınlatma

arkadaşlar cevre aydınlatması için artık fotosel tarih oluyor artık çünkü yeni cıkan zaman saatleri çok daha iyi...
foteselin dez avantajları gözer çok fazla arıza yapıyor ve ışıketkilenmelerinden dolayı devre girmede sıkıntı yaşıyoruz bunlarla uğraşmaktansa piyasada gün doğumu ve gün batımı hesabı yapan cihazlarla cok daha sağlıklı ve 8-16 program yapabiliyorsunuz

benim bu fotosellerden çok başım ağrıdı ve halada devm ediyor ve yavaş yavaş zaman saatine ceviriyorum hepsini verin 70-80 tl başınız ağrımasın..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bahsedilen astronomik zaman şalteri/saati denen cihazdır. Aşağıdaki linklerde kullanım kılavuzları mevcut inceleyebilirsiniz. Astronomik zaman saatleride istenildiğinde göz ile birlikte kullanılabiliniyor. Genelde hava olaylarından etkilenme olmaması için astronomik zaman saati tercih ediliyor (karda yansıma,bulut girmesi v.s.). Programlanabilme özelliğiylede enerji tasarrufu sağlanabilinmekte. Kaliteli bir astronomik zaman saati alabilmek için 100TL üzerinde bir parayı gözden çıkarmanız gerekir.
Bilgi;
ENTES Elektronik
http://www.entes.com.tr/katalog/astronomik.pdf

arkadaşlar bu bağlantıları tekk tek anlatacak varsa çok sevinirim herkes bu konuda kapak bilgilerine değinmiş mesela l1 n 1 2 3 g1 g2 uçlarını nasıl kullanacaz bunları tek tek anlatacak varsa sevinirim şimdiden teşekkürkler

surekli olarak sokak aydınlatması yapacaksan fotosel röle kullanmanı tavsiye ederim. kış aylarında havanın kararması hava durumuna göre değişme gösteriyor. bu sistemi kurman için kontaktör, fotosel röle, göz ve 1 adet w otomat yeterli olacaktır.

size katılıyorum en doğrusu vede en ucuzu devresini kendin bile kurabilirsin

arkadaşlar bu bağlantıları tekk tek anlatacak varsa çok sevinirim herkes bu konuda kapak bilgilerine değinmiş mesela l1 n 1 2 3 g1 g2 uçlarını nasıl kullanacaz bunları tek tek anlatacak varsa sevinirim şimdiden teşekkürkler

değerli kardeşim aldığın malzemenin içinde kullanım kılavuzunda açıkça anlatır çok basittir. kolay gelsin

ben daha basit ve ucuz olsun diye fotoselli olsun diyorum zaman saati ile fotosel arasında avantaj ve dezavantajları nelerdir.fiyatları nedir.bilgilendirirseniz sevinirim
teşekkür

Bana sorarsan fotosel en güzeli birde gecikmeli fotosel alırsan en güzeli ama zaman saati yaz kış saat ayarları gerekiyor. gerçi çok daha iyi zaman saatleri var ama onlarda pahalı anladığım kadarıyla sen ucuz birşey istiyorsun onun için en güzeli fotosel hajı : ) elektrik panusun yanına bir yere koymalısın :) Rast geLe

fotosel role bağlantısı kendi üzerimde şeması vardır.sadece kontaktörü bağlarken sıkıntı yaratabilir.kontaktörün A1 ucunu fotosel tetikleme yaptıktan sonra enerji veren ucu bağlanacak,A2 ucu nötr bağlanacak,kontaktörün 1,3,5 uclarından 1 nolu uca Şebeke bağlanır,2,4,6 uclarından 2 nolu uca aydınlatma balmanız gerekir.daha sonra fotosel rolede gece ve gündüz ortak işaretine getirilir.

kardeşler 1 lamba için fotosel röle ve göz yeterli olurmu?

Forum istatistikleri

Konular
128,894
Kullanıcılar
451,038
Son üye
teknoinfo

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri