GÖZ SEĞİRMESİ ve BİLGİSAYAR-ÇOK OKUMA İLİŞKİSİ....

elektrofizikci

Usta Üye
Merhaba arkadaşlar. Rahatsız edici derecede göz seğirmem başladı yine. Sol üst kapak pıt pıt atıyor. Yine dedim çünkü Nisan ayında yine olmuştu. Doktorlar belirli bir sebep tedavi söyleyemiyorlar. Nette araştırdım ciddi bir hastalıkla veya hiç bir hastalıkla bağlantısı yok. Genel ibare stres yorgunluk, kafeinli içecekler, çok bilgisayar kullanma- gözü yorma... Hani gerçekten de bu ara fazla yüklendim ama ondan mıdır bilemiyorum.

Buradaki herkes en az benim kadar okuyor, bilgisayar kullanıyordur. Sizlerde de aynı sıkıntı var mı acaba merak ettim.

İnşallah yoktur, paylaşımlarınız ı bekliyorum. sağlıcakla...

Merhaba arkadaşlar. Rahatsız edici derecede göz seğirmem başladı yine. Sol üst kapak pıt pıt atıyor. Yine dedim çünkü Nisan ayında yine olmuştu. Doktorlar belirli bir sebep tedavi söyleyemiyorlar. Nette araştırdım ciddi bir hastalıkla veya hiç bir hastalıkla bağlantısı yok. Genel ibare stres yorgunluk, kafeinli içecekler, çok bilgisayar kullanma- gözü yorma... Hani gerçekten de bu ara fazla yüklendim ama ondan mıdır bilemiyorum.

Buradaki herkes en az benim kadar okuyor, bilgisayar kullanıyordur. Sizlerde de aynı sıkıntı var mı acaba merak ettim.

Evet bende pc başında fazla durunca göz kapaklarım titriyor.

Merhaba,
Sayın elektrofizikci ,

Bilgisayar başında saatlerce oturmanın insan sağlığına aşırı derecede etki yaptığı kanıtlanmış hastalıklar var .

Örnek ; Eklem ağrıları yanlış oturmadan dolayı ortaya çıkan bel ağrıları , yanlış Mouse kullanımı sonucu bilek ağrıları ,uzun süre ekrana bakma sonucu baş ağrıları ve göz yaşarmaları vs.. bunları artırmak mümkün tabi.

Ben de işim gereği 10-12 saat bilgisayar başında zaman geçiren birisi olarak bunlara pek fazla dikkat etmiyorum . Zaman zaman bu tip ağrılara maruz kaldığım oluyor , ancak hiç göz seğirmesi rahatsız bir şekilde olduğumu hatırlamıyorum.
Zaten günümüzde bir çok hastalığın artık tek sebebi stres oldu. Malumunuz.

Geçmiş olsun dileklerimi iletir , sağlıklı yaşam dilerim .

saygılarımla,

bende bilgisayar başında fazla zaman geçiriyorum göz seğirmesinde en büyük etken stress

bu arada bilgisayar başında fazla zaman geçirmenin boyun fıtığı gibi daha büyük zararları var 2 yıldır bana çile çektiriyor.

2 yıl kadar önce forum veri tabanı yenilenirken günde 3-4 saat uyuyup hem iş yerinde arta kalan zamanlarımda hem de evde aralıksız çeviri yapıyordum. Bunun sonucu olarak da sol dudağımın üst kısmı seğirmeye başladı. İstemsiz şekilde dudağımın seğirmesinden rahatsızlık duyunca bir süre tüm işleri askıya alıp dinlenmeye çekildim. Vücut ve beyin dinlenince seğirme de sonra erdi. Bende meydana gelen seğirmelerin yorgunluk, uykusuzluk ve stres nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Siz de bu aralar uykusuz ve stresli olabilir misiniz?

Yine her yol strese çıktı ve bu da doğru aslında... Kızım geceleri uyutmuyor ve hakikaten sinirlerim gergin. Ayrıca çok fazla okuma+ bilgisayar kullanımı yaptım.

Stresin direkt mideyi (ülser, gastrit şeklinde) etkilediğini biliyordum da bu türünü de yaşamış olduk.

Hastalık veya bu tür bulgular aslında ir uyarı sistemi aslında. YETER ARTIK, dur, dinlen biraz manasında... FARKINDA DEĞİLSİN ama yoruldun artık.

Ama çok zor oluyor be ya, 2 gündür bir şey yapmayacağım dedim, gözüm hep kitaplığıma kayıyor, zor tuttum kendimi, biraz daha iyiyim şimdi.

Yazan arkadaşlara teşekkürler...

Birde bilgisayar başında sigara kullananlar dikkat etsin çok sigara içiyoruz ( bende dahil).

Bence beyin olarak iyice yorulmuş durumdasınız. Biraz dinlenmeye çekilip bol bol uyuyun. Bir kaç hafta da kitap okumaya ara vermeniz iyi olur. Ama ufaklığı sakın ihmal etmeyin size verdiği stresten fazlasını bir gülüşü ile almasını bilir. :)

2 yıl kadar önce forum veri tabanı yenilenirken günde 3-4 saat uyuyup hem iş yerinde arta kalan zamanlarımda hem de evde aralıksız çeviri yapıyordum. Bunun sonucu olarak da sol dudağımın üst kısmı seğirmeye başladı. İstemsiz şekilde dudağımın seğirmesinden rahatsızlık duyunca bir süre tüm işleri askıya alıp dinlenmeye çekildim. Vücut ve beyin dinlenince seğirme de sonra erdi. Bende meydana gelen seğirmelerin yorgunluk, uykusuzluk ve stres nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Siz de bu aralar uykusuz ve stresli olabilir misiniz?

Neden uğraştınız o kadar yazsaydık bir bot sizin işinizi yapsaydı. :)

Parlaklık ve kontrast ayarını iyi ayarlayın, mümkünse monitörünüzün renklerini gerçek renklere yaklaştırın.
Kesin çözümü ise kullanmayın olsun bitsin.

göz seyime problemini ben de yaşamıştım aynı kapıya çıkıcam ben de stresliydim o dönem şimdi daha iyiyim. bir de küçük bir tavsiye kas gevşetici kullanabilirsiniz ancak kesinlikle doktor nezaretinde kullanın derim yanetkisi bolca olan ilaç grubundandır kas gevşeticiler mideyi altüst eder ki stresin dediğiniz gibi zaten mideye zararı son derece fazladır. ancak kas gevşetici göz seyirme probleminizi bir nebze hafifletir ben o dönem onu kullanmıştım ve rahatlama yaşadım. kuilil ya da gamakuil gibi ilaçlar alabilirsiniz. tabi dediğim gibi önce bir doktora gidip içip içemeyeceğinizi sormanızda fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
129,446
Kullanıcılar
452,003
Son üye
ersel75

Yeni konular

Geri