Güç kaynağı hakkında bir soru?

Slymn G.

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Yeni toplayacağım cnc için malzeme sipariş ettim ama sonradan bir sorun farkettim. Güç kaynağı olarak 48V 12.5A bir güç kaynağı sipariş ettim ama diğer siparişimdeki mach3 usb kontrol kartı 24 V ile çalışması gerekiyormuş. Tek bir güç kaynağı kullanmak istiyordum bu problemi nasıl çözerim? Birde 48V 12.5A ile mesela 24V 25A arasında pratikte nasıl fark oluyor bilgi verebilirseniz sevinirim.

biri 48v biri 24v aradaki fark bu :D
48v u 24v ile çalışan bir şeye bağlarsanız büyük ihtimal yanar.
tersi olursa çalışmayabilir..

sürücüler için 48v aldıysan onu sakın değiştirme. mach3 usb kontrol kartı dediğine göre her motor için ayrı sürücü kullanacaksın sanırım. sürücü max volt değeri üstünde yazar zaten. 50v falandır diye tahmin ediyorum. bu güç kaynağını sürücülere paylaştırabilirsin.
mach3 usb kartı için en ucuz 24v (amperi 2-3 olan) alırsan sorun olmaz..
geçen bir satış sitesinde 24v 20amper güç kaynağı 26 lira kargo dahil satılıyordu. (almayanı dövdükleri için iki tane aldım)

Tamamdir abi. Aynen dedigin gibi hersey, ayri ayri 4 motor surucusu olacak max 50V diyor onlarda. Yani tek guc kaynagi kullanip 24V 25A isimi gorurmu diyecektim ama bu sefer motor suruculerin performansini oldurmus olurum ozaman. Dedigin gibi ucuz 24V bi guc kaynagi daha alayim. Minimum kac amper olmali acaba? 5A falan yeter heralde sadece mach3 usb kart icin.

Merhaba arkadaşlar,
.... ama diğer siparişimdeki mach3 usb kontrol kartı 24 V ile çalışması gerekiyormuş....

USB bağlantılı Mach 3 kartı olarak ne aldınız? Mahsuru yoksa satın aldığınız yerin linkini yayınlayabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar,

Yeni toplayacağım cnc için malzeme sipariş ettim ama sonradan bir sorun farkettim. Güç kaynağı olarak 48V 12.5A bir güç kaynağı sipariş ettim ama diğer siparişimdeki mach3 usb kontrol kartı 24 V ile çalışması gerekiyormuş. Tek bir güç kaynağı kullanmak istiyordum bu problemi nasıl çözerim? Birde 48V 12.5A ile mesela 24V 25A arasında pratikte nasıl fark oluyor bilgi verebilirseniz sevinirim.
merhaba kaç tl ye ve hangi marka aldınız. bende bir adet sipariş vermeyi planlıyorum da aklımdaki marka meanwell

merhaba kaç tl ye ve hangi marka aldınız. bende bir adet sipariş vermeyi planlıyorum da aklımdaki marka meanwell

Merhaba hocam çinden aldım öyle bilindik bir markası yok ama sertifikaları var. 130TL civarina geliyor fiyat. Bakalim performansini gelince gorecegiz.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri