Güneş panelli duvar aydınlatma yardım

mhsnerkmen

Üye
Merhabalar, 1.2 v 40mah bahçe aydınlatmasının bataryasını değiştirip 1w power led çalıştırabilir miyim? Not şu hali ile yanıyor ama Dekoratif duvar aydınlatması yapacağım için ışık zayıf kalıyor.
what-is-the-black-component-with-4-pins-i-recently-picked-v0-ziwdaohkwb0a1.jpg

Bahçe aydınlatması dediğiniz üzerinde solar hücre olanlardansa 1w power led'i kısa süreli yaksa bile beslemez. Çünkü bu led 40mA'lık lede göre 20 kat daha güçlü (1watt/1.2vx0.040mA).

Bahçe aydınlatması dediğiniz üzerinde solar hücre olanlardansa 1w power led'i kısa süreli yaksa bile beslemez. Çünkü bu led 40mA'lık lede göre 20 kat daha güçlü (1watt/1.2vx0.040mA).
Evet bunun farkındayım. Benim sormak istediğim. Resimdeki devreye 3.7 v pil bağlarsam stabil çalışır mı? Amacım akşam otomatik yanıp gündüz sönmesi

Evet bunun farkındayım. Benim sormak istediğim. Resimdeki devreye 3.7 v pil bağlarsam stabil çalışır mı? Amacım akşam otomatik yanıp gündüz sönmesi
Bende görseldekilerden var. İçerisinde dandikten bir 18650 lityum pil var. Sürekli güneş gören bir yerde olsa bile kedi-köpeklerden de tetiklendiğinden sabaha kadar pili yetmez. Ben de solar hücresini kapatarak (geceyi solar hücreden güç gelmeyince anlıyor), 5 volt ile bir bms tp4056 modul ile sürekli şarja bağladım. Neticede gündüz de düşük seviyede yanıyor, hareketli canlı gördüğünde tam güçte yanıyor. Panel kapatılmasa sadece gece yanacak halde olur.

Ekli dosyalar

• images (6).jpeg
    images (6).jpeg
    16.5 KB · Görüntüleme: 0

Forum istatistikleri

Konular
129,240
Kullanıcılar
451,625
Son üye
artm13
Geri