Günlük Sohbet Muhabbet

Telefonu wi-fi üzerinden iriun webcam ile PC'ye bağlayınca alınan görüntüler.
Çok net değil ancak kuvvetli bir dış aydınlatma ile daha iyi olabilir.
Konunun uzmanlarına göre nasıl ?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    525.3 KB · Görüntüleme: 13
  • 2.jpg
    2.jpg
    577.4 KB · Görüntüleme: 9
  • 3.jpg
    3.jpg
    519.8 KB · Görüntüleme: 6
  • 4.jpg
    4.jpg
    555.7 KB · Görüntüleme: 6
  • 5.jpg
    5.jpg
    318.2 KB · Görüntüleme: 9
Abi bilgisayara bağlanan, doğrudan monitöre bağlanan bir çok tür mikroskop çıktı. Cok faydalı ürünler. Ama ben doğrudan elektronik isi yapmadığım için butcemi buna ayıramıyorum.
Bu modelin PC bağlantısı var. USB ile windows bilgisayara taktığınızda 3 seçenekli bir menü ekrenda beliriyor. Camera Seçerseniz bilgisayar monitöründen görüntü alabiliyorsunuz çözünürlük biraz düşük de olsa harici monitöre bağlayabilirsiniz.

Telefonu wi-fi üzerinden iriun webcam ile PC'ye bağlayınca alınan görüntüler.
Çok net değil ancak kuvvetli bir dış aydınlatma ile daha iyi olabilir.
Konunun uzmanlarına göre nasıl ?
Bu görüntüleri alabilmek aslında işin en kolay yani. Bu smd elemanlar üzerinde kamera ile çalışmak tam bir ustalık işi. Kendine ait olmayan bir göz ile elllerini koordine etmeye çalışmak baya bir pratik gerektiriyor .

Değerli forum arkadaşlarım bugün Amazon dan siparişim FNIRSI DSO-TC3 geldi. TC-2 nin bir üst versiyonu .Biraz küçük ama transistör,mosfet,triyak,direnç ,diyot, zener diyot, kapasitör ve ESR ölçümlerini detaylı yapıyor. Mosfet ve transistörlerde voltaj değerlerini detaylı veriyor. Güzel bir özellik. Amatör elektronikçiler için gerçekten güzel. Osiloskop da 10 MS/s ve 500kHz bant genişliğine sahip. Ayrıca ayarlanabilir görev döngüsü ile kendi kendine yeten 80kHz /5.0V PWM dalgaları test sinyal kaynağı.Elektroniğe gönül verenler ,amatörler de bu cihazı değerlendirebilirler. Amazon daki satış fiyatı 1.290TL . (Vergiler gümrük ve proplar dahil) Türkiye'de mağaza satış 2.534.TL

IMG_4675.jpg

IMG_4676.jpg

IMG_4677.jpg

IMG_4678.jpg

IMG_4680.jpg

IMG_4681.jpg

IMG_4682.jpg

IMG_4685.jpg

IMG_4686.jpg

IMG_4693.jpg

IMG_4694.jpg

IMG_4695.jpg

IMG_4696.jpg

IMG_4697.jpg

Değerli forum arkadaşlarım bugün Amazon dan siparişim FNIRSI DSO-TC3 geldi. TC-2 nin bir üst versiyonu .Biraz küçük ama transistör,mosfet,triyak,direnç ,diyot, zener diyot, kapasitör ve ESR ölçümlerini detaylı yapıyor. Mosfet ve transistörlerde voltaj değerlerini detaylı veriyor. Güzel bir özellik. Amatör elektronikçiler için gerçekten güzel. Osiloskop da 10 MS/s ve 500kHz bant genişliğine sahip. Ayrıca ayarlanabilir görev döngüsü ile kendi kendine yeten 80kHz /5.0V PWM dalgaları test sinyal kaynağı.Elektroniğe gönül verenler ,amatörler de bu cihazı değerlendirebilirler. Amazon daki satış fiyatı 1.290TL . (Vergiler gümrük ve proplar dahil) Türkiye'de mağaza satış 2.534.TL

Ekli dosyayı görüntüle 101735
Ekli dosyayı görüntüle 101736
Ekli dosyayı görüntüle 101737
Ekli dosyayı görüntüle 101738
Ekli dosyayı görüntüle 101739
Ekli dosyayı görüntüle 101740
Ekli dosyayı görüntüle 101741
Ekli dosyayı görüntüle 101742
Ekli dosyayı görüntüle 101743
Ekli dosyayı görüntüle 101744
Ekli dosyayı görüntüle 101745
Ekli dosyayı görüntüle 101746
Ekli dosyayı görüntüle 101747
Ekli dosyayı görüntüle 101748
Hayırlı olsun üstad . Güle güle kullan inşallah .

güle güle kullan kardeşim, (ikinci anlamda) bir ara bana özelden adresini yaz da gelip seni bir güzel döveyim. 6-7 yıl önce çinden malzeme almak kolayken bir tane dandik sayılabilecek bir mikroskopcuk aldım. o zamanlar acayip işe yaramıştı.lens ayarını yaptın mı misler gibi smd leri okuyabiliyordum.

güle güle kullan kardeşim, (ikinci anlamda) bir ara bana özelden adresini yaz da gelip seni bir güzel döveyim. 6-7 yıl önce çinden malzeme almak kolayken bir tane dandik sayılabilecek bir mikroskopcuk aldım. o zamanlar acayip işe yaramıştı.lens ayarını yaptın mı misler gibi smd leri okuyabiliyordum.
Bendeki devletin baba . Sen hediye edeceksen alabilirim yine de 😀

Bendeki devletin baba . Sen hediye edeceksen alabilirim yine de 😀
benim usta ölünce, dükkanı yağmaladılar, gidip bu benim diyemedim. ölücü diyeceklerdi. üç kuruşluk şey için kendime laf söyletmem. o dükkanda nelerim gitti. yani değmez be. bu ay önümüzdeki iki ayın emekli maaşını köpeğime gömdüm. 16 bin küsür masraf ettim ama kurtulmadı. düze çıkayım beğenedur bir tane link atarsın. söz vermeyeyim ama uygun olursam alırım sana da be güzel kardeş.

benim usta ölünce, dükkanı yağmaladılar, gidip bu benim diyemedim. ölücü diyeceklerdi. üç kuruşluk şey için kendime laf söyletmem. o dükkanda nelerim gitti. yani değmez be. bu ay önümüzdeki iki ayın emekli maaşını köpeğime gömdüm. 16 bin küsür masraf ettim ama kurtulmadı. düze çıkayım beğenedur bir tane link atarsın. söz vermeyeyim ama uygun olursam alırım sana da be güzel kardeş.
Düşünmen yeter koca ustam. Mikroskop almayı düşünmüyorum bir süre. Hanimi ikna edip en son güç kaynağı aldım. Tabi fiyatını daha sonra söyledim. Ondan yediğim fırça biraz soğusun 😀 İşyerindeki ile idare ederim bu süreçte.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,823
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri