Günlük Sohbet Muhabbet

Lokma takımım biraz mütevazı. Üzerine bu takım için T kol , uzun kol ve ismi aklıma gelmeyen her tarafa dönen lokma aparatından aldım.
Screenshot_20231002-233229_Google.jpg

Benim bujiyi sökmesinler diye tasarlamışlar sanki. Lokma ararken bu takıma denk gelmiştim ama yok uymuyor, kısa kalıyor. Buji çok derinde.
Bu takımın içi boş. Buji kafası çok rahat giriyor .

Lokma takımım biraz mütevazı. Üzerine bu takım için T kol , uzatma kolu ve ismi aklıma gelmeyen her tarafa dönen lokma aparatından aldım. Ekli dosyayı görüntüle 101764

Bu takımın içi boş. Buji kafası çok rahat giriyor .
Şöyle bir lokma gerekli : LOKMA
Tabi tek başına lokmada yetmiyor lokmaya ayrıca uzatma kolu takıyorsun bujiye ulaşabilmek için. Set içinde derin lokma var aslında ama lokmanın kenarında tırtıklar oluyor o sebeple lokma yuvaya giremiyor. Bende derin bir lokma alıp tırtıklarını taşlayıp buji lokması olarak setime dahil ettim. Buji için olan ince cidarlı diye satılıyor.

Şöyle bir lokma gerekli : LOKMA
Tabi tek başına lokmada yetmiyor lokmaya ayrıca uzatma kolu takıyorsun bujiye ulaşabilmek için. Set içinde derin lokma var aslında ama lokmanın kenarında tırtıklar oluyor o sebeple lokma yuvaya giremiyor. Bende derin bir lokma alıp tırtıklarını taşlayıp buji lokması olarak setime dahil ettim.
Lpg li aracımın çekirdek gibi buji yediği zamanlarda birde buji sökme aparatı almıştım. Onu da daha sonra babama hediye ettim .
Screenshot_20231002-234020_Google.jpg

Lpg li aracımın çekirdek gibi buji yediği zamanlarda birde buji sökme aparatı almıştım. Onu da daha sonra babama hediye ettim .Ekli dosyayı görüntüle 101765
Bundanda var, aynısı. Yanlış almıştım hiç işime yaramadı öylece duruyor bir yerlerde.
Buji mi kalitesizdi? Doğru bujiyi LPG yemez kolay kolay.

güzel kardeşler, takım çalışır el öğünür. kızımın annesi vıdı vıdı başımın etini yemişti. ama mutfağın yerini değiştirirken marangozun verdiği fiyatı yeni mutfak parası tutunca bana saldı. inanın kızım yardım etti dolapları monte ettim, fayanysları kendim döşedim, granit tezgahı kendim kestim. ve ondan sonra alet edevat olayıma karışmadı. sonuçta harcadığım benim paramdı. (bu arada emekli maaşım ve ona ait telefonum onun hizmetindeydi) iyi adam olmak bazen zordur. ne yaparsan yap bir kadını asla mutlu edemezsin. yada ben şanssız bir adamım. hayatımdaki kadınları mutlu edemedim. beceriksiz biriyim. gerçi hatunların sayısını unuttum, hatta bazılarının adlarını bile hatırlamıyorum. kötü olmak bazen iyi, bazen kötü. kötü olmak bazen iyidir. iyi oldum. bir kızım oldu. işin kötü tarafı annesini o da sevmiyor.

Bundanda var, aynısı. Yanlış almıştım hiç işime yaramadı öylece duruyor bir yerlerde.
Buji mi kalitesizdi? Doğru bujiyi LPG yemez kolay kolay.
Hanıma bazen bak Allah geçinden versin ölür kalırsam takım sandığımı benim yanıma mezara koy . Bir ihtiyaç olur diyorum . Salak salak konuşma diyor 😀

İslamiyet öncesi Türk geleneklerini mi canlandırmaya çalışıyorsun :)
Herkesin gidebilirse cennet algısı farklı. Bana cennet herhalde sonsuz bir araba ve makine hurdaligi olabilir ancak . Kadın mı ? Aman orada bari kafa dinleyelim .

Son düzenleme:
Ben de kendi lokmalarımı yiyeyim :p
IMG_2275.JPG
IMG_2277.JPG
IMG_2278.JPG
Yıllar önce bauhaus dan almıştım da gudurmuştum çok para diye.
Sadece 1 kez lokma ihtiyacım bir kez de uygunsuz bir yerdeki uygunsuz bir vidayı açmak için kullanmak nasip olmuştu.
Ancak öyle hassas ve kaliteli yapmışlar ki, adi lokma takımı ile gudura gudura yaptığım işi bu minnacık cırcır ile şıkır şıkır halletmiştim.
İlk aldığım zamanda Çin işi çipindirik ürünlerden sanmıştım. Ancak Alaman malı imiş meğerse :D
Bu gibi hassas işlerde sıklıkla kullanma ihtiyacı olan arkadaşlara tavsiye ederim.
Fiyat bilgilerine ulaşamasam da kur oranlaması doğrultusunda takribi 1000-2000TL civarında olacağını düşünüyorum.
Şu aleti de almayı çok istiyordum.
https://www.bauhaus.com.tr/makine-v...ari/craft-craft-m13mm-sutunlu-matkap-61072857

Ben de kendi lokmalarımı yiyeyim :p
Ekli dosyayı görüntüle 101779
Ekli dosyayı görüntüle 101780
Ekli dosyayı görüntüle 101781
Yıllar önce bauhaus dan almıştım da gudurmuştum çok para diye.
Sadece 1 kez lokma ihtiyacım bir kez de uygunsuz bir yerdeki uygunsuz bir vidayı açmak için kullanmak nasip olmuştu.
Ancak öyle hassas ve kaliteli yapmışlar ki, adi lokma takımı ile gudura gudura yaptığım işi bu minnacık cırcır ile şıkır şıkır halletmiştim.
İlk aldığım zamanda Çin işi çipindirik ürünlerden sanmıştım. Ancak Alaman malı imiş meğerse :D
Bu gibi hassas işlerde sıklıkla kullanma ihtiyacı olan arkadaşlara tavsiye ederim.
Fiyat bilgilerine ulaşamasam da kur oranlaması doğrultusunda takribi 1000-2000TL civarında olacağını düşünüyorum.
Şu aleti de almayı çok istiyordum.
https://www.bauhaus.com.tr/makine-v...ari/craft-craft-m13mm-sutunlu-matkap-61072857
Manyetik sabitlenmeli matkapta iyi gider üstad koleksiyona.

Forum istatistikleri

Konular
128,822
Kullanıcılar
450,910
Son üye
Beyazıt_34

Yeni konular

Geri