g-code yardımı

Bende karıştırayım ortalığı :D :D

Cam programında(Aspire yada Artcam) yada cad programında single line dediğimiz karekterler kullanılırsa rakamı kazıma olayı pratikleşir mi acaba

Bende karıştırayım ortalığı :D :D

Cam programında(Aspire yada Artcam) yada cad programında single line dediğimiz karekterler kullanılırsa rakamı kazıma olayı pratikleşir mi acaba

Bozma düzeni :)
aslında öyle hazırlayayım dedim ama @lydra öyle hazırladığı için o şekil seçtim.
yoksa direkt mach3 te wizarddan gidilebilir.

Herkese teşekkürler.

Markalanacak 2000 kadar ürün var ve hepsini tezgaha tek tek bağlamam gerek o nedenle bir seferede yapmak çok iyi olur.Uç değiştirmeden yani.

anlaşılamamış konu. aslında @togitogi hoca için zor konular olmasa gerek ama heyecan yaptı sanırım :)
eğer iş markalamaysa rakam genelde çıkıntılı olmaması lazım.diğer türlü iş süresi fazlaca uzar. ama istedikleri işi netleştirmek lazım.
Özetle çap 15mm,d 0,5mm lik dairenin içine 10mm boyunda , d 0,5mm rakam KAZINACAK ?
öyleyse en fazla 1mm lik uç olması gerekir , mümkünse Vbit. daha güzel ve hızlı iş için 5mm tarama 0.2mm rakam için uçla 2 seferde yapılabilir.

Not : amatör içerir

Ekte d 0,5 ve 0,1 dalma 100 / 200 feed , arkadaşlardan onay alınırsa anlatılmak istenen bu gibi.

Ekli dosyayı görüntüle 32715 Ekli dosyayı görüntüle 32716
Teşekkürler yardım için.
Hepimizin zayıf noktaları var.Benimde zayıf noktam , hatta sıfırım diyebileceğim konudur cad cam konusu.

gcode kolay. Benim gönderdiğim motor mu takılı makinede? Ona dimmer taktın mı yoksa tam hızda mı çalışıyor?

.1mm dalma için akşam gcode alıp gönderirim.
Bir adet elektronik dimmer aldım taktım iş görür gibi hızı düşürebiliyorum şimdi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,330
Kullanıcılar
451,789
Son üye
mwwto

Yeni konular

Geri