GALERİ AYDINLATMA İÇİN LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ

ÇALIŞTIGIM TESİSTE SİLO ALT KISMINDA YÜRÜME YOLLARI VE ALT GÖTÜRÜCÜ RED LER VAR AYDINLATMA HİÇ YOK BEN YAPMAK İSTİYORUM ( SIVA ÜSTÜ) HEM GÜZEL OLSUN HEM SAGLIKLI UZUN SÜRE DAYANSIN BÖLGE KARANLIK TOZLU VE BİRAZ RUTUBET ALAN BİR YER KÖR NOKTA ÇOK FAZLA SİZLERİN DEGERLİ GÖRÜŞLERİNİZİ MALZEME VE TESİSAT HAKKINDA BİLGİLERİNİZİ VE DEGERLİ GÖRÜŞLERİNİ BEKLİYORUM

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Galeri sistemlerinde E tipi armatür ve darbe akım anahtarı uygulaması yapmıştım uzun seneler önce ama şimdi sensörlü armatürler var röle'de kullanılırsa 1 sensörlü armatürden 3-4 adet normal armatür yakılarak ekonomik bir çözüm yapılabilir.

TEŞEK
Galeri sistemlerinde E tipi armatür ve darbe akım anahtarı uygulaması yapmıştım uzun seneler önce ama şimdi sensörlü armatürler var röle'de kullanılırsa 1 sensörlü armatürden 3-4 adet normal armatür yakılarak ekonomik bir çözüm yapılabilir.

TEŞEKKÜR EDERİM SAYIN USTAM BİZ GALERİ DİYORUZ AMA ASENKRON MOTORLARDA BULUNAUYOR ARIZA VE RUTİN BAKIMLAR GÖZ ÖNÜNE ALINDIGINDA SENSÖRLÜ DEGİL DİREK ANAHTARLA ÇALIŞAN SİSTEM DÜŞÜNÜYORUM SORMAK İSTEDİĞİM TOZ VE RUTUBETTEN ETKİLENMEYEN BİR AYDINLATMA SİTEMİ TOPLAM 15 ADET LAMBA DÜŞÜNÜYORUM

Exproof kullanacak halin yok etanj armatür tercih edersin. Motorların bulunduğu bölümede ayrıca anahtardan kumanda sabit aydınlatma yaparsınız.

çorum çimento silo altı konveyor aydınlatması benzer olduğunu düşündüm fikir vermesi açısından

Ekli dosyalar

• kesit.PNG
    kesit.PNG
    33.8 KB · Görüntüleme: 26
  • örnek silo altı aydınlatma.PNG
    örnek silo altı aydınlatma.PNG
    48.1 KB · Görüntüleme: 27
  • üst görünüm.PNG
    üst görünüm.PNG
    29.1 KB · Görüntüleme: 23
Exproof armatür , exproof anahtar , exproof priz , exproof pano , exproof buton , exproof rakor , exproof buat , exproof fiş için en doğru adres. Detaylı bilgi için www.sasmazelektrik.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,867
Kullanıcılar
450,985
Son üye
berkoooo

Yeni konular

Geri