Gediz elektrik ve İz su

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
* Cadde ortasındaki açık kabloyu onaramayıp 2 kişinin ölümüne sebebiyet veren firma ve kurum

* Bugün unutulacak fakat umarım zamanı geldiğinde tekrar hatırlanılacak.

* Özelleştirme ve torpil bu ülkenin kanseridir...

Yazık günah be

Son düzenleme:
Kabahatın yarısı gedizinse yarısıda İZSU nün. Sanki koca caddede rögar koyacak yer bulamamışda üç tane yağmur rogarını sanki elektrik kablosundan kaçak olsunda birileri ölsün dercesine arka arkaya koymuş. Birader kabloyu gördün. Rogarı niye iki metre ilerisine koymuyorsun. Hakkında ayetmi varda kablonun dibine koyuyorsun. İki metre gerisine veya ilerisine koyuver. Yani düpedüz cinayet. Elektrik kuvvetli akım tesisleri yönetmeliğine göre Gediz elektrikte suçlu. İZSU da mevcut kablonun en az bir metre uzağına rögar kapağını koymadığı için suçlu. Yani rögar bu iki metre uzağa koyuver. Bu kadar ahmaklık olmaz.

https://www.ensonhaber.com/gundem/i...z-elektrik-birbirini-sucluyor#google_vignette

g.png

şehircilik ve alt yatırım bu ülkede her durumda 50 yıl geride. ben bodrum'da gözlerimle gördüm. kabloları yeraltına alacağız, trafolar yenilenip yol yeniden yapılacak ihalesinin tabela fotoğrafını çekemedim ama, son çalışan işletme 4. taşerondu. evet yazı ile dördüncü taşeron ve biz o işten hayır bekliyoruz.

Burda iki tarafta hatta müşteri dediğimiz abonelerde sorumlu. Hiçbir esnaf dükkanınının dibine box pano ve elektrik direği dikilmesini istemiyor. Dağıtım firmaları bu box panoları trafoları bulabildikleri yeşil alan veya kamusal alan olan cami okul benzeri yerlerin dibine koyabiliyor. Bu ölüm olayının olduğu yerdeki box pano yolun karşısında. Sokak içindeki abonelerin branşman hatları bu box panodan geliyor. Yani dağıtım şirketi eğer bu dar sokaktaki esnaflar müsaade etseydide buraya bir box pano koysaydı en iyi çözüm bu olurdu. Gelgörki buna esnaflar dükkanımızın önünü kapatır diye karşı çıkıyor. Bundan dolayı bu rogarların olduğu kanalla kablolar mecburen dik bir şekilde kesişmek zorunda kalmış. Aslında İZSU yetkilileri bu rogarları hiç bu sokak ağzına getirmeyipte iki metre sağa ve iki metre sola kaydırsalardı bu ölümlü olay hiç yaşanmayacaktı. Ancak onlarda inadım inat bu kesişim noktasına rogarları koymuşlar. Yani burda şu anda en ideal çözüm bu rogarların iptal edilip ikişer metre sağa ve sola kaydırılmasıdır. Aykome denen bir birim var. Bu birimde bu tür sorunlar yuvarlak masa etrafında çözülür. Doğalgaz telefon elektrik kanalizasyon ve su yağmur suyu, köprü menfez viyadük gibi. Bunlar orda konuşulur ve karara bağlanır. Biraz "inadım inat olmuş". İki cana yazık oldu. Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Yani bu inatçılık iyi bir şey değil. Gediz suçlu ama İZSU çok suçlu.

Burda iki tarafta hatta müşteri dediğimiz abonelerde sorumlu. Hiçbir esnaf dükkanınının dibine box pano ve elektrik direği dikilmesini istemiyor. Dağıtım firmaları bu box panoları trafoları bulabildikleri yeşil alan veya kamusal alan olan cami okul benzeri yerlerin dibine koyabiliyor. Bu ölüm olayının olduğu yerdeki box pano yolun karşısında. Sokak içindeki abonelerin branşman hatları bu box panodan geliyor. Yani dağıtım şirketi eğer bu dar sokaktaki esnaflar müsaade etseydide buraya bir box pano koysaydı en iyi çözüm bu olurdu. Gelgörki buna esnaflar dükkanımızın önünü kapatır diye karşı çıkıyor. Bundan dolayı bu rogarların olduğu kanalla kablolar mecburen dik bir şekilde kesişmek zorunda kalmış. Aslında İZSU yetkilileri bu rogarları hiç bu sokak ağzına getirmeyipte iki metre sağa ve iki metre sola kaydırsalardı bu ölümlü olay hiç yaşanmayacaktı. Ancak onlarda inadım inat bu kesişim noktasına rogarları koymuşlar. Yani burda şu anda en ideal çözüm bu rogarların iptal edilip ikişer metre sağa ve sola kaydırılmasıdır. Aykome denen bir birim var. Bu birimde bu tür sorunlar yuvarlak masa etrafında çözülür. Doğalgaz telefon elektrik kanalizasyon ve su yağmur suyu, köprü menfez viyadük gibi. Bunlar orda konuşulur ve karara bağlanır. Biraz "inadım inat olmuş". İki cana yazık oldu. Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. Yani bu inatçılık iyi bir şey değil. Gediz suçlu ama İZSU çok suçlu.
Başlığı ve içeriği değiştirdim . Bu ülkenin vatandaşları her serzenişte sonuna kadar haklıdır .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri