Gemi Elektriği ile İlgili Sorular & Dökümanlar

Gemilerde ki elektrik jenaratörler yardımıyla mı oluyor yoksa motor aksamına bağlı bir sistem mi var

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bazı gemilerde şaft jeneratörü denen sistemler var. bunlar seyirde kullanılıyor. bunların dışında sadece jeneratör kullanılıyor.

arkadaşlar merhaba,gemilerde dizel jeneratör çalışma prensibleri, ana makineyle ilişkisi alternatörlerle ilişki ile ilgili döküman arıyorum. acaba elinde olan varsa acil lazım proje icin

Son düzenleme:
BILGILERINIZ ICIN TESEKKURLER.COK FAYDALI OLDU

Herkese selam,bir hafta önce bende gemiden indim siz siz olun iyicene düşünmeden deniz tutmasını tatmadan bu işe kalkışmayın:D2,5 ay dayandım ondan sonra böyle iş olmaz olsun diyerekden ayrıldım.:D İş yoğunlugu bir yana bu meslek denizden dolayı çekilmez.Denizci olmayı düşünenlere benden uyarı :D

vaktiniz olursa size denizcilik hakkında bi kaç soru sormak isterim

Hocam merhabalar,
Kardeşim gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği bölümü öğrencisi.
Kendisini daha da geliştirmesine yardımcı olacağını düşündüğünüz bir dökümanı paylaşabilir misiniz?

arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım askeri tersaneye elektrık teknısyenı olarak başvurdum perşembe günü uygulamalı sınav yapacaklar bunun için nerelere çalışmam gerekır okulu bıtırelı baya oldu fazla bır bılgımde yok yardımcı olursanız svınırım

merabalar, öncelikle bu konu ile ilgili bi bolum acıp sorulara acıklık getırdıgınız için tesekkurler.
benim bilgi almak istediğim konu gemi elektrikli vinç ve ırgat sistemleri.
çeşitleri özellikleri neye göre secildikleri vs konularında bilgi/kaynak arıyorum.
tesekkurler.

saol abi.ama fikrim degişmedi artık bir gemide buluşuruz.ben elekrik zabiti olarak gitcem inş.

arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Zaman zaman sizlere gemi elektriğiyle alakalı sorularım olacak şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Öğrendiğim kadarıyla gemilerde 24/110/220/380/440 V gerilimler kullanılmakta benim bugun size sormak istediğim soruda şu şekilde Ülkemiz normlarında satılan çamaşır makinelerinin elektrik aksamları 220-230V. 50Hz Ama farzı misal biz bu çamaşır makinasını 220V.60Hz elektrik akımında bir gemide kullanmak istediğimizde nelerle karşılaşırız. Duyduğuma göre su tahliye pompaları değiştirilip kullanılıyormuş. Aynı şekilde Çamaşır kurutma makinelerinide gemide kullanmaya kalksak herhangi bir modifikasyon yapmak durumunda kalırmıyız? Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri