Gemi Yeterliliği

ekinokssky

Üye
Sevgili arkadaşlar,bir arkadaşım sordu araştırdım fakat hiçbir yerde sorunun cevabını bulamadım :(

Gemi Elektrikçisi (Elk. zabiti değil) sadece kendi yeterliliğiyle gemide yağcılık yapabilirmi? yoksa arkadaşımın yaptığı gibi Liman Başkanlığı'nda mülakata girip yağcı yeterliliği'de alması gerekirmi?

Şimdiden bilgisi olupta yardımcı olan arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

safety maning e uygun olduğu sürece yapabilir. ancak yağcılarda vardiya tutma sertifikası gereklidir.

Çok teşekkür ederim, anladığım kadarıyla
Arkadaşımın yaptığı,vardiye tutabilme acısından doğru demekki.Dolayısıyla senin dediğinden şunu anlıyorum Gemi Elektrikçisi o görevi yapamaz, çünkü onun vardiyasını tutabilmek için gerekli sertifikası yoktur? Doğrumudur? (cahilliğimi bağışlayın)

bazen armatörler safety maning i sağlayabildikleri sürece böyle kişileri çalıştırıyorlar. ancak burada geminin unmaned olup olmaması da önemli. vardiya tutulan gemilerde bu durum sorun çıkarabilir. her zaman da uygun gemi bulamayabilir. elektrikçi ehliyeti varsa elektrikçi olarak çıksın.

tayfa sınavında sözlü mülakatta yağcılara ne soruyorlar bilen varmı.

arkadaşım limandaki sınava girip yağcılık alırsa daha iyi olur.hemn şirketler sormuyor safety maning i.6 ay sonra limandan ala biliyorsun.parasız.ama paralı olarakta kurslar veriyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,865
Kullanıcılar
450,984
Son üye
ketebey
Geri