Gemilerde üretilen elektrik

öncelikle çok teşekür ediyorum.
benim sunumda kullanacagım, gemideki elektrikle ilgili fotograflar aküler, yedek aküler, akü şarzer, emergency jenaratör,440v-24v panosu, üzerinde butonlar olan yüksek voltaj yazan pano, jenaratör alarm paneli, generatör yanında start için kullanılar aküler. bu resimlerle sizin anlattıgınız bilgiler yeterince uyuşuyor sanıyorum. tek sorun sizin yat-tekne olarak anlattınız, benim resimlerini bulundurdugum gemi ise 1974 yapımı 16000dwt lik bir bulk carrier(dökme yük gemisi) bu bilgiler ve resimler gerekli şekilde düzenlenirse çok uç şekilde uyuşmazlık gösterir mi acaba bunu merak ediyorum.
tekrar bilgiler için teşekür ediyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu konuya vakıf değilim ama bilgi bilgidir teşekkür ederim

arkadaşlar gemilerde nötr yoktur olmaz olamaz 3 fazlı trafodan 440/220 VEYA 110 olabilir fazfaz220v kullanılır topraklama gemi gövdesi anahtar iki kutupludur aman dikkat avometresiz çalışamazsınız selamlar

Sn. Konuralpelektrik

Gemilerde nötr pekala olabilir fakat çok fazla tercih edilmez.

Tekne altına monte edilen kurşun tutyelere verilen elektriğin büyüklüğü ve cinsi hakkında bilgi verir misiniz?

Ayrıca bildiğim kadarıyla modern gemilerde zehirli boyanın sıra gemi gövdesine belli frekansta ses dalgası veriliyor. Böylece yosun ve midye gibi, zararlılar yapışamıyor. BU konuda bilginiz var mı?

Merhaba iyi akşamlar arkadaşlar gemi elektriginde basit bir dille aktarırsak tam olarak mesela 220 prizde ne tur nasıl elde ediliyor yada bir cihaz yardımıyla ki oluyo tesekkurler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…