Generatör Etiket Anlam Karmaşası

lycaon_xp

Üye
rüzgar tribünü için generatör aryorum ikinci el nette

generatörlerde atıyorum 24v 2.5A 150 watt diyor satan kişi

burdan neyi anlamam lazım araştırdım bulamıyorumda

24 v max alacagım volt çıkışı mı oluyor 150 watt max üretebilecegim güç anlamında mı bunları motor olarak düşünürsek max 24 v 2,5 amperle çalışır üstü olursa yanar ve 150 watt güç mü çeker anlamında oluyor kafamda ki karmaşaya bir yardım lütfen ceyrancı gençlik

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
evet, yüklenebileceği yük, 150 wat, ama 24 volt da 150 watt, 6 amper yapar. Bunu gözöünüe alın, etıket değerlerini bu göre değerlendirin..

sn zeybek yüklenecegi yük derken aklıma direk direnç geliyor benim motorda yük derken ne kastediliyor temel sıfır bende bunla alakalıda konu açtımıştım yani yük derken gerilim yüklenmesimi oluyor nasıl oluyor :D

Elde ettigin elektrigi kullanacagin alet lamba,motor vb...bununda etiketine bakacaksin birincisi 24 volt ta calisacak ikincisi amper yaziyorsa en fazla 6 ampere kadar yada 150 wat a kadar kullanabilirsin...

rüzgar tribünü için generatör aryorum ikinci el nette

generatörlerde atıyorum 24v 2.5A 150 watt diyor satan kişi

burdan neyi anlamam lazım araştırdım bulamıyorumda

24 v max alacagım volt çıkışı mı oluyor 150 watt max üretebilecegim güç anlamında mı bunları motor olarak düşünürsek max 24 v 2,5 amperle çalışır üstü olursa yanar ve 150 watt güç mü çeker anlamında oluyor kafamda ki karmaşaya bir yardım lütfen ceyrancı gençlik
Bu alternatör büyük ihtimalle sabit mıknatıslı alternatördür. Sabit mıknatıslı alternatör döndürme devrine bağlı olarak ürettiği gerilim artar. Çıkışına bir yük bağlanmadığı zaman yüksek devirlerde 50-60 v. da verebilir. Yalnız bununla akü şarjı yapacaksanız devir ne kadar artarsa artsın, akü şarj gerilimi olan 28 voltdan yukarı çıkmaz. Diyelim ki 300 devirde 28 voltda 1 amperle şarj yapıyorsa, 350 devirde 2 amperle, 400 devirde 3 amperle şarj eder.

Yalnız 24 v.da 2,5 amper 60 w. yapar. Nasıl 150 w. denilmiş orasını anlamadım.

Sarılan emaye telin çapı en fazla 2,5 amper geçişine müsaade eder. Çok daha hızlı devirde 5 amper üretmeye kalktığı zaman bobinler yanar. Alternatörler akım çekmez, aksine akım üretirler.

Merakımı hoş görün, sakıncası yoksa bu alternatörün fiyatı ne kadar ? Ben de küçük çaplı alternatör yaptığım için merak ettim.

Son düzenleme:
150 watt ben attım öyle düşünmedn nette araştırıyorum 2. el generatörde volt akım ve güç ünü yazıolar bende fazla anlamadıgımdan ne anlamam gerekiyor diye sordum yani o özellikte generatör varmı bilmiyorum kafam karışmıştı saolun cevaplar için

Forum istatistikleri

Konular
128,926
Kullanıcılar
451,094
Son üye
ulbeya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri