gerçeği nedir anlayamadım

Peki, topraklama hakkında bir çok durum var diyelim ve konuyu gerçeğe taşıyalım. Ben 10 katlı bir binanın giriş katında oturuyorum ve topraklama berbat durumda, yöneticinin ve diğer daire sakinlerinin umurunda değil. Soru şu; ben tek başıma kendi dairemdeki topraklama direncini nasıl değiştirebilirim... En ucuz yollu, ana panodan daireme gelen nötr kesitini artırmam yeterli olurmu?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
kesiti arttır veya giriş katında oturuyom demişsin ozaman bahçe veya toprak varsa umarım vardır ve sana yakındır yeni bir toprak hattı yapman çoz zor ve pahalı olmaz bence

Peki, topraklama hakkında bir çok durum var diyelim ve konuyu gerçeğe taşıyalım. Ben 10 katlı bir binanın giriş katında oturuyorum ve topraklama berbat durumda, yöneticinin ve diğer daire sakinlerinin umurunda değil. Soru şu; ben tek başıma kendi dairemdeki topraklama direncini nasıl değiştirebilirim... En ucuz yollu, ana panodan daireme gelen nötr kesitini artırmam yeterli olurmu?

Artık akım anahtarı olan sistemlerde topraklama yönetmeliğine göre Rt<200ohm olması yeterlidir. Topraklama megeri olan tanıdığınız birisi varsa binanın topraklama direncini ölçtürün.

Forum istatistikleri

Konular
129,403
Kullanıcılar
451,929
Son üye
yusufelçi

Yeni konular

Geri