Gerilim Trafosunun Normal Trafodan Farkı Nedir?

hkn_blt

Üye
arkadaşlar nedir bu fark ? sarımı yapılırken normal trafo yapıyormuş gibi hesaplanıyor ölçüm yaparken aynı yollar takip ediliyor normal besleme trafosundan ne farkı kaldı bahsedermisiniz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yeğenim hiç bir farkı yok.30000/400 vac.giriş voltajı orda kullanılan voltaja eşit çıkış ise senin kullandığın voltmetre voltajına uygun bir trafodur.artısı ise yalıtma sistemi daha fazla güvenlikli biraz daha büyük olan trafodur.fark yoktur.220/12 trafonun ayınsıdır.izalosyon farkı vardır. ok mi

yeğenim hiç bir farkı yok.30000/400 vac.giriş voltajı orda kullanılan voltaja eşit çıkış ise senin kullandığın voltmetre voltajına uygun bir trafodur.artısı ise yalıtma sistemi daha fazla güvenlikli biraz daha büyük olan trafodur.fark yoktur.220/12 trafonun ayınsıdır.izalosyon farkı vardır. ok mi

hocam peki gerlim trafolarının uçlarını boşta bırakmayın yüksek voltaj çıkarır diyorlar neden sizce bunun aslı varmıdır.

hocam peki gerlim trafolarının uçlarını boşta bırakmayın yüksek voltaj çıkarır diyorlar neden sizce bunun aslı varmıdır.

O akım trafolarında gerçekleşen bir durum. Gerilim trafosu normal trafo'dur onda böyle bir şey söz konusu değil.

elma ile armutu karıştırmamak için sordum bilseydim zaten size sormazdım.

teşekkür ederim.ama kızman yersiz.insan bir şeye gönül vermesi lazım.çok basit konuyu bilmemen beni şaşırttı.bunu gönülden sevmek lazım yoksa başarı şansın azalır.bana gönül koyma.kızma.ben bu mesleğe yıllar önce başlamamıştım ama çok istiyordum o sevgi ile başladım.hala o sevgi içimde durur.bu sevgide sizlerl de sarsın isterim.sizlerde başarılardan başarılara koşun isterim.saygılar yeğenim.

gerilim trafoları sisteme paralel bağlanır...Akım trafoları da seri ...

gerilim trafoları genellikle ölçüm amaçlıdırlar. Üzerlerinden çok bir yük çekilmez. Genelde yüksek gerilim olan yerlerde giriş voltajını yada hat voltajını ölçmek için kullanılırlar. 34500 V / 100 V gibi

gerilim trafosu da aynı mantıkda çalışır ama gerilim trafosu düşük güçlü bi trafodur. fakat bu gerilim trafosu ölçü ve koruma amaçlı bi trafodur. bu da yüksek gerilimlerde ölçü yapmayı daha da kolaylaştırılmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
128,850
Kullanıcılar
450,958
Son üye
cybershot123

Yeni konular

Geri