Gezinti.com TTNET Bizi Dikizliyor!

Dosyada gerekli değişikliği yapıp txt uzantılı olarak masaüstüne farklı kaydettim.
Sonra txt uzantısını sildim. etc klasörüne taşıdım, tabi daha önce eski host dosyasını sildim.
aksi halde doğrudan host dosyası değişikliğini kabul etmiyordu

sizin verdiğinizi oraya kopyaladım ama iki ayrı hosts dosyası oldu ilkini sildim.ilkinin uzantısı ICS dosyası iken sizin verdiğiniz BAK dosyası.Suan koruma altında mıyım ?

simdiden teşekkür ederim.ve Aksi yöneticimizede bilgilendirme için ayıreten teşekkür ederim

s.a.
arkadaşlar
C:\windows\system32\drivers\etc klasörünün içindeki 5 ayrı dosyaya da '127.0.0.1 www.gezinti.com
127.0.0.1 gezinti.com' ifadelerini eklememe rağmen www.gezinti.com linkine tıkladığımda site açılıyor.hosts1 dosyası bak uzantılı lmhosts dosyasıysa sam uzantılı.
gezinti.com sitesinin açılması bişeylerin yanlış olduğunu mu gösteriyor?

bende de site açılıyor ?

Kopyalamis oldugunuz host dosyasinin uzantisini silip txt olarak kaydedin olacaktir

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

sizin verdiğinizi oraya kopyaladım ama iki ayrı hosts dosyası oldu ilkini sildim.ilkinin uzantısı ICS dosyası iken sizin verdiğiniz BAK dosyası.Suan koruma altında mıyım ?

simdiden teşekkür ederim.ve Aksi yöneticimizede bilgilendirme için ayıreten teşekkür ederim
s.a.
arkadaşlar
C:\windows\system32\drivers\etc klasörünün içindeki 5 ayrı dosyaya da '127.0.0.1 www.gezinti.com
127.0.0.1 gezinti.com' ifadelerini eklememe rağmen www.gezinti.com linkine tıkladığımda site açılıyor.hosts1 dosyası bak uzantılı lmhosts dosyasıysa sam uzantılı.
gezinti.com sitesinin açılması bişeylerin yanlış olduğunu mu gösteriyor?

C:\windows\system32\drivers\etc klasörünün içinde bulunan diğer dosyalara bir ekleme yapmayın. Sadece hosts dosyasını çift tıklayıp not defteri ile birlikte açın sonra en alt satıra başında # işareti olmadan aşağıdakileri satırları yapıştırın. Sonra da kaydet deyip çıkın.

127.0.0.1 www.gezinti.com
127.0.0.1 gezinti.com

Uzantılarına dikkat edin. hosts dosyasının bir uzantısı yok. Eğer kaydederken hosts.txt gibi bir uzantı ile kaydederseniz çalışmaz. Mutlaka uzantısız bir şekilde kaydetmeniz lazım. Eğer kaydetmeye izin vermiyorsa yönetici yetkisi vermeniz gerekebilir.

Kopyalamis oldugunuz host dosyasinin uzantisini silip txt olarak kaydedin olacaktir

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

hosts dosyasının hiçbir uzantısı olmaması gerekiyor. Eğer bu dosya herhangi bir uzantı ile kaydedilirse bu dosya çalışmaz.

C:\windows\system32\drivers\etc klasörünün içinde bulunan diğer dosyalara bir ekleme yapmayın. Sadece hosts dosyasını çift tıklayıp not defteri ile birlikte açın sonra en alt satıra başında # işareti olmadan aşağıdakileri satırları yapıştırın. Sonra da kaydet deyip çıkın.

127.0.0.1 gezinti.com

Uzantılarına dikkat edin. hosts dosyasının bir uzantısı yok. Eğer kaydederken hosts.txt gibi bir uzantı ile kaydederseniz çalışmaz. Mutlaka uzantısız bir şekilde kaydetmeniz lazım. Eğer kaydetmeye izin vermiyorsa yönetici yetkisi vermeniz gerekebilir.

hosts dosyasının hiçbir uzantısı olmaması gerekiyor. Eğer bu dosya herhangi bir uzantı ile kaydedilirse bu dosya çalışmaz.
Özr dilerim yanlış aktarmışım evet hosts dosyasını açmak için txt yapıyorduk daha sonrası uzantıyı siliyoruz.Bende elek arkadaşımızın yöntemini yapmıştım.

sizi de yoruyoruz kusura bakmayın, dediklerınızı yaptım lakin siteye hala giriyor normal mi ?

127.0.0.1 gezinti.com

Ağam, paşam harfiyen aynen yaptım yine de giriyor? Biz mi yanlış anladık, girmesi normal mi?

Sayın by lent bu şekilde yapıyorsanız kesinlikle girmemesi gerekiyor. Bana forumda olduğunuz bir zaman özel mesaj ile ulaşın olmazsa uzaktan bağlanıp bir kontrol edeyim.

Küçük boyutlu bu programı yüklerseniz uzaktan bağlantı sağlayabilirim.

Ammyy Admin - Ücretsiz Yapılandırma İstemeyen Uzak Masaüstü Yazılımı, Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Uzaktan Erişim Yazılımı

Sayın bulutcan eğer C:\windows\system32\drivers\etc klasörünün içindeki hosts dosyasının en sonuna bu yazdıklarımı kopyaladıysanız ve hosts dosyasını uzantısız olarak tekrar kaydettiyseniz isteseniz de giremezsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri