haberleşme kabloları

efe43

Üye
slm arkadaşlar benim usb rs 485 çevirici kobloya ihtiyacım var en iyisi piyassada aaba hangisidir ve diğer haberleşme kabloları dahil

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
arkadaşlar araştırma yaptım bir deniz elektroniğin 60 ytl bir de entesin var ama o 220 ytl bunların arasındaki bu kadar fiyar farkı acaba niye bu kadar yüksek cihazların kalitesinden mi kaynaklanıyo acaba

Firmaların fiyat politikalarına göre değişir fiyatlar. Ama hazır almaya çalışmaktansa kendin de piyasadan daha uygun malzemeler alarak yapabilirsin. İhtiyacın olanlar :
1- USB-RS232 (9 pin D-Sub connector lü) çevirici. Nerdeyse bedava fiyatına satılıyor piyasada.
2-RS232-RS485 çevirici, ADAM marka alabilirsin, hem kaliteli hem de ucuz.
Bu iki cihazı birbirine bağlayarak USB-RS485 çeviricini yapmış olursun daha ucuza.

bütün rs 485 haberleşen cihazlara bağlantı yapabirim dimi bu şekilde bende mesala seviye olçüm cihazlarınada konvertörlere ne bileyim hepsine yani olur dimi

Bahsettiğiniz cihazların RS-485 / RS-232 tabanlı kendilerine özel protokolleri vardır. Bunlar için ilgili cihazla birlikte gelmesi gereken ya da ekstradan almanız gereken yazılım ve converter lar olabilir. Enstrümanlarınızın dökümanlarınızı okuyunuz lütfen.
Gerekli yazılım-converter olduktan sonra elbette ki bütün rs-485 leri kullanabilirsiniz.

usb-rs232-rs485 yaparsan veri aktarımı oldukca düşer veye iletişim problemi çıkar yinede denemende fayda var

bazı cihazların yazılımları nı buldum mesela seviye cihazları ama bunlar rs 485 üzerinden kalibrasyon etöme özelliği var bende piyasadaki usb -rs 485 işimi görürmü diye bil gi sahibi olmak istiyorum ben alssm yazılımda var bu şekilde kaibrasyon olur mu diyorum bir de farklı farklı ceviriciler var ve arlarında fiyat farklarıda bulunuyo bunlar açıkçası kafamda soru işareti braktı her birinin farklımı diye?

Seviye cihazın HART ile mi haberleşiyor yoksa Foundation Fieldbus mı?

arkadaşım buraya yazı yazarken bir word belgesini nasıl ekliyoruz sana haberleşme sistemi ile bilgi vericem sen daha iyi anlayabilirsin burdan

word belgesini rar ile sıkıştırın yanıt yazdığın yerin altında Dosya Ekle butonu var orda gözatı tıkla rarladığın dosyayı ekle mesajını gönder

Forum istatistikleri

Konular
129,293
Kullanıcılar
451,728
Son üye
smkay

Yeni konular

Geri