hard reset sonrası plc ye ethernetten bağlanma problemi

CherKEZ

Üye
cpu 318-2 ye mem resetten hard reset attıktan sonra plc ye pc adaptör i,le bağlanabiliyorum fakat ethernetten bi turlu bağlanamıyorum...ıp adresi reset sonra sı ne olur yada nasıl değiştirilebilir yada mac adresine nasıl ulaşabilirim..yardımcı olabilecek varmı acaba...?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Har reset derken MRES mi yaptınız.

Eğer ethernet modülü kullanıyorsanız (cp343 gibi ) , hardware yükledikten sonra bağlanabilirsiniz ethernet ile.

mres butonundan uzunsureli basaraktan hard reset yaptm vipa plc lerde bu şekilde yapılabiliyor.....plc yi cıplak hale getirdim lakin cp343-1 modulunu de eklediğim halde hardware sayfasında download to plc e dediğimde listede plc görünmüyor....vipa plc had reset sonrası kendisine 0.0.0.0 adresini veriyor buda problem meydana getiriyor..device name de siliniyor....biraz uğraştıkdan sonra cp343-1 ile bağlanabildim ama halen cpu name ve benzeri şeyleri değiştiremiyorum...

Hardware dan olmadı ise ethernet Ip adrresi ve device name kısmını assing yapabilirsiniz. Ayrıca default olan haberleşme modüllerinde ip adres bulunmaz bu yüzden görmüş uldugunuz adres 0.0.0.0 bu vipa ya da özel birşey değil. Bu Siemens te de böyle

Forum istatistikleri

Konular
129,190
Kullanıcılar
451,553
Son üye
baran.3230

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri