Hareket sensörü türü

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çoğunun menzili 12m açıdan emin değilim ama koridorun iç köşesine koyduğunda sorunsuz 2 tarafı görür, lambaları görmeyecek şekilde aşağı eğ, ayru yananı da 3 lüyle birleltirdin mi iş biter ;) kolay gelsin.

Çoğunun menzili 12m açıdan emin değilim ama koridorun iç köşesine koyduğunda sorunsuz 2 tarafı görür, lambaları görmeyecek şekilde aşağı eğ, ayru yananı da 3 lüyle birleltirdin mi iş biter ;) kolay gelsin.
teşekkür ederim

arkadaşlar cumartesi sensörü bağladım.lakin beni çıldırttı. adeta. zamanını ayarladım. lüks değerini gece moduna aldım. fakat hemen önündeki bağımsız çalışan sensör sönüyor.bu taktığım lamba grubu yanmaya başladı. sonra bende acaba onun hareketinimi algılıyor diyerek. tekli olan lambayı iptal ettim. bu sefer de bir süre sonra kendi kendine zamanı dolunca tetiklemeye ve çalışmaya başladı. sinir etti beni. hiç bir hareket olmamısına rağmen lambaları devamlı açık tuttu. dedektör bir kaç d efa da çalıştı. acaba çokmu yükseğe koydum diyerek. bel hizasına indirdim .yine iki defa güzel çalıştı. üçüncü sefer çalışmadı. sebebini bi türlü çözemedim. diğer lambaların olduğu bi başka buat var. tahminimce o lamba grubu buatta toplanıyor .bağlantıları, bilmiyorum belki başka bi yerden enerjileniyor. belkide sensör bozuk.tabiki bu düşük bir ihtimal.ama aklımda da var yani.sizin düşünceleriniz nelerdir. arzu ederseniz detaylı foto gönderebilirim

Koridorda petek var mı herhangi ısı kaynağı, o tetikler lambaları görmemeli diye yazma sebebim buydu, sensör kağıdında da yazar!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,070
Kullanıcılar
451,349
Son üye
ilkermansiz

Yeni konular

Geri