harmonik filtre

o filtreye bağlı olan kontaktörün kumandası geçirilir veya devreye uyarı amaçlı bir kumanda geçirilebilir

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sn harf bu ısı sensörünü kullanmak için bir röle,bir fan ve 12 volt dc kayanağa ihtiyacanız olacak.
Dc kaynağın - ucunu direk rölenin besleme ucuna bağlayacaksınız + ucunu ısı sensörünün 1 nolu ucuna 2 nolu ucada rölenin + ucuna bağlyacaksınız.
Fanı filtreyi soğutacak şekilde monte edeceksiniz ,(220 vac fan olabilir) fanın bir ucuna nötr ü direk bağlayın,fazıda rölenin normalde açık ucuna bağlayın diğer ucunuda fana bağlayın.
Bu durumda röle çekecek (ısı sensörünün normalde kapalı olduğunu varasayıyoruz) reaktör üzerindeki ısı yükseldiğinde devre açacak rölenin beslemesi kesilecek ve normalde açık kontak kapanacak ve fan soğutmaya başlayacak reaktörünüz yanmaktan kurtulacak.
Isı düştüğünde fan tekrar duracak.
Bu benim kendi görüşüm

sn harf bu ısı sensörünü kullanmak için bir röle,bir fan ve 12 volt dc kayanağa ihtiyacanız olacak.
Dc kaynağın - ucunu direk rölenin besleme ucuna bağlayacaksınız + ucunu ısı sensörünün 1 nolu ucuna 2 nolu ucada rölenin + ucuna bağlyacaksınız.
Fanı filtreyi soğutacak şekilde monte edeceksiniz ,(220 vac fan olabilir) fanın bir ucuna nötr ü direk bağlayın,fazıda rölenin normalde açık ucuna bağlayın diğer ucunuda fana bağlayın.
Bu durumda röle çekecek (ısı sensörünün normalde kapalı olduğunu varasayıyoruz) reaktör üzerindeki ısı yükseldiğinde devre açacak rölenin beslemesi kesilecek ve normalde açık kontak kapanacak ve fan soğutmaya başlayacak reaktörünüz yanmaktan kurtulacak.
Isı düştüğünde fan tekrar duracak.
Bu benim kendi görüşüm

eğer soğutma amaçlı olacaksa filltre ısındığında anahtarlama yapacak bunu kontaktör üzerinden L1 faz verip T1 den fanın bir ucuna fanın diyer ucuna nötür verip reaktörün 1 kılımensten nötür verip 2 kılımensten kontaktörün a 2 ucuna verip kontaktörün a 1 ucunada faz versek gene olur benim düşüncem

bu kontağın özelliğini bilmek lazım 220 de çalışacakmı?
normal de açıkmı kapalımı ,bunun amacı sadece kontak almak,siz hangi amaçla isterseniz o amaçla kullanırsınız.
bence siz reaktörün olduğu panoya 2 adet ebm pabst marka 220 volt fan koyun 24 saat çalışsın diğer elemanlara da faydası olur

Bağlantı doğru u1-v1- w1 reaktör giriş u2-v2-w2 çıkış

arkadaşlar tezim için harmonik filtrelerin reaktörlerin tasarımını anlatmam isteniyor. bazı araştırmalrımı tamamladım fakat bir yerde takıntım var örneğin 5. harmonik dediği zaman nasıl bir tasarım yapılması gerekiyor 7. harmonik olduğu zaman nasıl bir tasarım yapılması gerekiyor tahminlerime göre sarım sayılarıyla ilgili olacaktır ancak kesin bir bilgi edinemedim matematiksel bir fonksiyon bulamadım yardım edecek arkadaşlar şimdiden çok teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,920
Kullanıcılar
451,086
Son üye
micromaster39

Yeni konular

Geri