Hasta sırasını gösteren ekran hakkında

güvenç

Üye
Geçenlerde hasteneye gittim girişte kimliğimi uzattım sıramı aldım.
Sonra doktorun kapısında bekledim kapının üstünde bir LCD ekran
var ve bu ekranda hastaların isimleri sıralı bir şekildde yazılı.Ekrana
bakarak sizden önce kaç kişi var ve sıranızın gelip gelmediğini görebiliyorsunuz
Acaba bunu yapmak için hangi programlama dili kullanılır? ve bu ekran buişler için
özel midir?
şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Herhangi bir yazılım diliyle yapılabilecek Server - Client programıdır diye düşünüyorum.
Kapı üstündeki de client'e ait monitördür.

SQL sunucu + Sorgu hazırlayıcı program +Monitör
Evet hastenelerimizde böyle sistemler var ama adamgibi veb arayüzü falan çalışmıyor.
Böyle aptalca işler işte. Siz hastasınız ve hastahanenin ayağına gidip randevu alıyorsunuz ! o zaman siz hasta değilsiniz.

Özel bir ekran değil bunlar tamamen ekranların tam çözünürlükte açılmasıyla elde edilen görüntüler. Sistemin web veya masaüstü uygulaması olmasına göre değişir kullanılanılan diller. Ama genelde JAVA, C# dilleri kullanılarak geliştirilmekte veritabanından sıradaki belli sayıdaki hasta çekilerek ekrana basılması mantığı vardır.

Sıramatikler java ve c++ tabanlı basit sistemlerdir

istedğin herhangi bir programla yapılır sadece numara aldığın yer ile doktorun bilgisayır haberleşsin

TCKN 'den Direk Sisteme Atanması için ne Yapılabilir ?

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri