Havya tavsiyesi

Bu arada ben de dimmer kullanarak ısı ayarli denilebilecek şekle getirmiştim havyayı

Teşekkür ederim hocam. Weller i şu linkte gördüğüm üründen ötürü söyledim. Ben Ankara'dayım satici da Ankara'da. Fiyat 65 TL ve model olarak SP25D yazılmış ama pek bilgi bulamadim. Sahte ürün olma ihtimali var mıdır acaba? Sizin dediginiz urune de bakacağım simdi.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...montaj-weller-sp-25-d-25-watt-529663099/detay
watı düşük değil mi gerçi yapacağınız işe göre yeterli gelebilir, elektronik için 40-60w yeterlidir.

Serkan dostum tabancalar şöyle mod edilebilir.
https://realapex.ru/en/electronic-s...-a-soldering-iron-with-ultrafast-heating.html

watı düşük değil mi gerçi yapacağınız işe göre yeterli gelebilir, elektronik için 40-60w yeterlidir.

Serkan dostum tabancalar şöyle mod edilebilir.
https://realapex.ru/en/electronic-s...-a-soldering-iron-with-ultrafast-heating.html

Haklı olabilirsiniz hocam. Araştırıyorum hala ben de. Bazen 40w Solomon da yetersiz gelebiliyordu. Isınması geçti ama ısınınca da sapına kadar el yakıyordu. İçerisinde koruma devresi vs de yokmuş meğer söktüm baktım.

Evet bu,

Ancak sizin havya icin butceniz nedir ona gore öneride bulunalim.

30 - 40 tl ye kalem havya almaktansa bu fiyata hazir dimmerli almak daha mantikli bence. Cok aktif kullanmiyorsaniz sizi idare eder.

Evet bu,

Ancak sizin havya icin butceniz nedir ona gore öneride bulunalim.

30 - 40 tl ye kalem havya almaktansa bu fiyata hazir dimmerli almak daha mantikli bence. Cok aktif kullanmiyorsaniz sizi idare eder.

Bana 50-60 TL'lik bir cihaz yeter hocam herhalde. Çok aktif de kullanmıyorum. Hobi amaçlı kullanıyorum. Önceki bozulan havyam icin ara kablo dimmeri de almıştım zamanında. Onu kullanıyordum ısı ayarı için. O nedenle normal de olur ısı ayarli da bana.

Çoğu şeyde tabanca var onu kullanıyorum zaten. Hiz açısından el alışkanlığı oldu. Bu ince is ve dar yerlerde lazim olacak.

Dimmeriniz var ise istasyon lazım değilse sadece kalem havya alabilirsiniz.

Dimmeriniz var ise istasyon lazım değilse sadece kalem havya alabilirsiniz.

Aynen serkan hocam. Dimmer havya sehpası vs var. Yardımınız için teşekkür ederim. Alinca sonucu paylaşırım. Bir fırsatta Konya Sokaka bakacagim ne var ne yok.

Merhaba tekrar.

Geç oldu ama yine de yazayım. Solomon SR-968 30 watt havya aldım. Bakalım şimdilik iyi gibi. Önceki de 40 watt solomon idi ama bozulmuştu malum. Solomondan basta kisa surede bozulduğu için soğumuştum ama baska kullanıcılardan gördüğüm kadarıyla benim havya problemliymis. Uzun yillar kullananlar var solomonu.

Bunu almamdaki etkenler, hem eski havyadan kalan 2 adet yedek ucumun olması hem de edindiğim olumlu yorumlar ve tecrübeler.

Sıcaklığını ölçtüm 450 dereceye çıkıyor boşta. Önceden kullandığım ara kablo dimmeri var. Gerekirse oradan ısıyı düşürürüm artık.

İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,973
Kullanıcılar
451,167
Son üye
emrozgnnn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri