Hdd 1 dk çalışıp duruyor

axelfoly

Üye
elimde eski kullanmadığım hdd var , ben bunu taşlama bileme vs işleri için kullanayım dedim fakat sanırım data kablosu takılı olmadığından bir süre sonra hdd kendini kapatıyor , bunu sürekli çalışır halde tutmak mümkün olur mu ? tşk . hdd seagate barracuda 80 gb sata hdd

ben anladım ki sen hdd motoruyla bileme yapmak istiyorsun.
1- o motorun torku yeterli olmayacaktır
2- ben sana sağlam çalışan göndereyim, sen yaşadığın hayal kırıklığını bize anlat.
3- ya söyletme beni biraz mantık. sen hiç çarkta bıçak biledin mi? planya bıçağı filan kalınlık bıçağı, (bunlar marangoz atölyesinde bulunur) normal bıçak filan 800 watt 220 motor bile zorlanıyor hele ince taş değilse işin hepten zor.
4- 7200 devir 5000 kusur devir ve hatta 10.000 devirler bazen hiç bir şey ifade etmez. parmağını dokun durur

ben anladım ki sen hdd motoruyla bileme yapmak istiyorsun.
1- o motorun torku yeterli olmayacaktır
2- ben sana sağlam çalışan göndereyim, sen yaşadığın hayal kırıklığını bize anlat.
3- ya söyletme beni biraz mantık. sen hiç çarkta bıçak biledin mi? planya bıçağı filan kalınlık bıçağı, (bunlar marangoz atölyesinde bulunur) normal bıçak filan 800 watt 220 motor bile zorlanıyor hele ince taş değilse işin hepten zor.
4- 7200 devir 5000 kusur devir ve hatta 10.000 devirler bazen hiç bir şey ifade etmez. parmağını dokun durur
evet , hdd ile onlarca böyle video mevcutken bende bir denemek istedim açıkcası :) elbette hdd motorundan fazla bişey beklemiyorum ama yüksek rpm ilede bir takım düzeltme ve bileme işlerine yeterli gelir gibime geldi en azından tornavida ucları ve meyve bıçağı bilemeye yarar gibi elimde de imkan varken denemek istedim

evet , hdd ile onlarca böyle video mevcutken bende bir denemek istedim açıkcası :) elbette hdd motorundan fazla bişey beklemiyorum ama yüksek rpm ilede bir takım düzeltme ve bileme işlerine yeterli gelir gibime geldi en azından tornavida ucları ve meyve bıçağı bilemeye yarar gibi elimde de imkan varken denemek istedim
aklının ucundan bile geçirme, eskilerin dediği gibi abesle iştigal olur, kafanı daha güzel şeylere yor. bak tersini çevir elektrik üreteyim de 5 volt ile 7200 devir dönüyor, sen 10.000 devirde döndür bak bakalım kaç volt alacaksın. bileme mi yapmak istiyorsun flex kullan sıfır numara zımpara ile bıçaklarını jilet gibi yaparsın.
flex ortak isimdir= avuç taşlama, canavar. bak yaşadığım tecrübeler beni kel kafalı aksi bir ihtiyar yaptı, sakın üzerine alınma

aklının ucundan bile geçirme, eskilerin dediği gibi abesle iştigal olur, kafanı daha güzel şeylere yor. bak tersini çevir elektrik üreteyim de 5 volt ile 7200 devir dönüyor, sen 10.000 devirde döndür bak bakalım kaç volt alacaksın. bileme mi yapmak istiyorsun flex kullan sıfır numara zımpara ile bıçaklarını jilet gibi yaparsın.
flex ortak isimdir= avuç taşlama, canavar. bak yaşadığım tecrübeler beni kel kafalı aksi bir ihtiyar yaptı, sakın üzerine alınma
geçirdim bile hatta zımparayı takıp kullandım , şu kadarını diyorum kesinlikle her evde olması gereken bir alet oldu , bi kaç snde tornavidanın ucu jilet gibi , bu denli başarılı sonuç vereceğini hiç tahmin etmedim 100 numara zımpara kağıdı taktım ve sonuç ortada :)

ve hdd belli bir süre durmasını engellemek içinde diske baskı uygulayın o zaman hiç durmadan dönebiliyor

Ekli dosyalar

• 20220308_212156.jpg
    20220308_212156.jpg
    279.6 KB · Görüntüleme: 20
  • 20220308_212210.jpg
    20220308_212210.jpg
    308.6 KB · Görüntüleme: 17
  • 20220308_212541.jpg
    20220308_212541.jpg
    150.6 KB · Görüntüleme: 14
  • 20220308_212602.jpg
    20220308_212602.jpg
    273.8 KB · Görüntüleme: 15
  • 20220308_212624.jpg
    20220308_212624.jpg
    187.4 KB · Görüntüleme: 16
geçirdim bile hatta zımparayı takıp kullandım , şu kadarını diyorum kesinlikle her evde olması gereken bir alet oldu , bi kaç snde tornavidanın ucu jilet gibi , bu denli başarılı sonuç vereceğini hiç tahmin etmedim 100 numara zımpara kağıdı taktım ve sonuç ortada :)

ve hdd belli bir süre durmasını engellemek içinde diske baskı uygulayın o zaman hiç durmadan dönebiliyor
bravo o kadar zayıf motoru ben kullanmam

dedik ya işte ben biraz eski kafalıyım.

bak şimdi @axelfoly kardeşim ben de avuç taşlama var; sünger kafa takarım ince zımpara yaparım, plastik kafa takarım ağır zımpara yaparım, inox taş takarım krom - metal keserim. tamam yaptın oldu ama evde sadece küçük işlerde kullanabilirsin. mini gravür taşlamam da var şarjlısı da. yani takım çok. kullanacağın yer önemli. sen hiç 100 volta kadar ölçü avometre kullanmak ister misin? ama yine de hırs yapıp kullanmışsın seni tebrik ederim. ben denizcilikten gelmeyim, tamir konusunda her şeyi bilmek zorundayım. çünkü benim zamanımda ne telefon ne de telsiz vardı. motor bozulursa ben tamir etmek zorundayım. ışıklar giderse gazyağı (karosen) lambası fenerinde ışık kullandım. yolumu gps ile değil yıldızlara bakarak rota çizer giderdim. sana kolay gelsin...

Elinize sağlık tebrik ederim. İlk başta saçmalardan seçmeler buyurun bakalım diye içimden geçirmedim desem yalan olur. Video paylaşırsanız çok memnun oluruz :)

Forum istatistikleri

Konular
129,090
Kullanıcılar
451,393
Son üye
kaleli.71

Yeni konular

Geri