HESLER

batmnli

Üye
Selamlar değerli arkadaşlar benim merak ettiğim bir soru var mesela siz enerji üsretmek isterseniz bulundurmanız gereken mühendis sayıları nelerdir tabiiki güce göre yapılıyor bu oran kaç ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu sorunuzu biraz daha açık sorarmısınız?nerde ne üretmek için?arge yapmak içinmi mühendis isteniyor?kontrol içinmi?bu işler sayıyla olmaz,dizaynın gerekliliğine göre belirlenir.

şimdi diyelim ki ben bir hes kurman istiyorum veya res veya ges farketmez gücüde 10 mw olsun ve işletmek istiyorum aryıca bunun elektriğini de satmak istiyorum bunun için bulundurulması zorunlu muhendıs işçi teknıker sayıları merak edıyorum
saygılarımla

İşletmek için mühendis bulundurmak gerekmiyor. Yeterli bilgiye sahip tecrübeli eleman varsa yeter

pamukovada bir hes e gitmiştim sakarya nehri üzerinde... gücü 10 MW ... burda 2 tane elektrik mühendisi çalışıyordu.. vede 3-4 tane tekniker ...

100 MW'lık bir santral tek mühendisle işletilebiliyor.

İşi bilen ve vardiyalı çalışabilecek 5-6 kişi ile işletebilirsiniz.
iyi çalışmalar diliyorum

5-6 tane vardiyalı çalışacak tekniker, 2 mühendis kafiidir benim fikrim.

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,320
Son üye
agurpinar

Yeni konular

Geri