Hidrofor Gücü

merhaba arkdaşlar
3 bloklu toplam 30 daireli bir sitede hidrofor var. bu hidrofor kaç fazlı ve gücü ne kadar olabilir acaba?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Alarko seçim programından yararlanabilirsiniz.Buna göre,2 adet ( 1tanesi yedek ) 5 met-
re küp saat, 35 metre su sütunlu ( 1,5 kw trifaze motorlu ) hidrofor seçebilrsiniz.1 adette
basınç denge tankı kullanmanız gerekir.En doğrusu,hangi markayı kullanmak istiyor iseniz,
o firmanın dokümanlarını kullanmaktır.
Not : Blok yüksekliği,15 metre olarak kabul edilmiştir.
size uygun olanı 406 / 11-1 gözüküyor.

Ekli dosyalar

• HidroforAld2_brs.pdf
    988.8 KB · Görüntüleme: 137
Son düzenleme:
standart sbt80 modelini kullanabilirsin.(75m'ye kadar su basabiliyor) 1.1kw'lık motoru var. debisi 4m3/h. Eğer bunun bir üstünü istersen sbt90 veya sbt100 var. rahatlıkla işini görecektir. Standart pompanın sitesinden bakabilirsin. Ben fabrikada standart'ın yangın hidroforunu kullandım,hem diğerlerine göre daha ucuz ve kalitelide. tavsiye edebilirim.

merhaba arkdaşlar
3 bloklu toplam 30 daireli bir sitede hidrofor var. bu hidrofor kaç fazlı ve gücü ne kadar olabilir acaba?

hidroforlar 3 fazlı ve 30 daire ve bloklara yetecek kadar ama depo şart önemli olan kurulum düzeneği mesela 5 tonluk depo varsa yetmeyebilir(ki yetmezde)

.ne amacla sorduğunuzu anlamadım.cevap yazan arkadaşlarla sorduğunuz soru cevapları örtüşmüyor.

hidrofor seçiminin depo ile ne alakası var? 100lt'lik bidon bağlayacak değil heralde. deposu var ki sadece hidroforu soruyor ve cevap da buna göre veriliyor.

[ hidroforu soruyor ve cevap da buna göre veriliyor.[/QUOTE]

hidrofor sormuyor ne hikmetse gücünü öğrenmek istiyor etiketleri var üstünde :)

projede lazım oldu arkadaşlar, çizim yapan varsa bilirler. müştereği 1 fazlı istedikleri zaman 1 fazlı varsa hidrofor göstermem gerekiyor yoksa mecbur 3 fazlı sayaç koymam gerekecek projede. cevap yazan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim

[ hidroforu soruyor ve cevap da buna göre veriliyor.

hidrofor sormuyor ne hikmetse gücünü öğrenmek istiyor etiketleri var üstünde :)[/QUOTE]

soruyu sorarken mevcut bir yer gibi yazmışım benden kaynaklı bir hata sizi anladım. ruhsat projesi çizimi için öğrenmek gereken bilgilerdi bunlar staj yıllarımda.şimdi biliyorum artık ,teşekkürler :)

Forum istatistikleri

Konular
128,902
Kullanıcılar
451,050
Son üye
bayGizem35

Yeni konular

Geri