Huawei Matebook D15 Dizüstü PC'nin Kullanıcı İncelemesi

Merhabalar değerli forumdaşlar. Bu sene Elektrik Elektronik Mühendisliği kazandım. Şuan İngilizce hazırlık okuyorum. Eski bir masaüstü bilgisayarım var ama artik idare edilemeyecek seviyede. Yeni bir pc ihtiyacım var ve derslerim için de taşınabilir olması gerekiyor. Bütçem fazla olmadığı için 2. Ellere yöneldim.

Şuan yazılımla ve pcb tasarım ile uğraşıyorum, bölüme geçince daha detaylı programlar ile çalışacağım. Autocad, Matlab, Solidworks, Proteus, belki Altium bilmiyorum. Bu tip programları çalıştırabilecek bir pc olması lazım. Oyun oynamıyorum.

https://www.hepsiburada.com/huawei-...haMQBlhdr85nyirN-pBoCrNMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Bu bilgisayarın aynısı, ikinci elde 12750 tl ye buldum. Bu benim işimi görür mü? Araştırdım. Benim ihtiyaçlarımı karşılar gibi duruyor. Aynı seviyede casper, hp vb markalardan baktığımda ya fiyat artıyor, ya da model eski oluyor. Laptop sonuçta daha nazik cihazlar. Bu adam 2022 haziranda almış. Kutusu faturasi ve garantisi var yani eski bi cihaz değil. Yeni gibi herşeyi sorunsuz çalışıyor diyor. Baktığımda bu fiyat bandında genelde i5/ryzen5 8gb ram modelleri var ikinci elde.

Lintekinin ozelliklerini de ekliyorum;
Ekli dosyayı görüntüle 103897
Ekli dosyayı görüntüle 103898

Sizin de uzun süreli tecrübeniz nasıl bu cihaz hakkında @binbaşı. Aynı cihaz değil ama tasarım ve ekran olarak yakın. Teşekkürler
Yok mu fikri olan biri?

Merhaba. Evet, satın alarak kullanalı 3 yılı geçmiş, şu anda bu laptop için. Donanım ve yazılım olarak büyük bir sorunu bu süre içinde çıkarmadığını açıkça belirtebilirim. (Ancak koltuk kenarlarından yere düşürülüp elle ekrana fazlaca içe doğru bastırınca kırılan ve çatlayan LCD ekranı için 5.000 TL tamir parasını kendi hatamla ödedim, tümüyle kişisel ve kullanım hatası nedeniyle olan LCD ekranının kırılması olayıydı, biraz pahalı tamir ettirdim). USB Type C şarj kablosu içten fazla bükülüp, fazla ileri-geri çekilip içten kırıldığından şarj edebilme işlevinden şu anda mahrum kaldı, onun yerine muadil olarak başka bir USB Type C adaptör kablosunu satın almıştım, ancak ürün çakma bir ürün çıktı, şu anda laptop şarjı jak girişi ve yeni jak ucuyla sağlanamadığından bu geçici sorunu giderinceye kadar masaüstü PC 'me tekrar geri döndüm.

Oluşan şarj kablosu iç kırığı arızası bireysel bir kullanım hatalısıydı oluşan USB Type C kablosu iç kırığı sorunu. Bu laptop 3 yıl boyunca donanım ve yazılım olarak ciddi bir sorunu kesinlikle çıkarmamıştır, gece gündüz (devamlı olarak) elimdeydi çünkü, 3 yıllık olan bu kullanım tecrübemde. Ayni laptopun Ryzen 9 versiyonlu olan yeni ürünü yüksek olan satış fiyatına rağmen tercihen satın alınabilir. Huawei Matebook D15'in oldukça performanslı çalışan çok iyi bir laptop olduğunu mevcut kullanım tecrübemle açıkça belirtebilirim. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Merhaba. Evet, satın alarak kullanalı 3 yılı geçmiş, şu anda bu laptop için. Donanım ve yazılım olarak büyük bir sorunu bu süre içinde çıkarmadığını açıkça belirtebilirim. (Ancak koltuk kenarlarından yere düşürülüp elle ekrana fazlaca içe doğru bastırınca kırılan ve çatlayan LCD ekranı için 5.000 TL tamir parasını kendi hatamla ödedim, tümüyle kişisel ve kullanım hatası nedeniyle olan LCD ekranının kırılması olayıydı, biraz pahalı tamir ettirdim). USB Type C şarj kablosu içten fazla bükülüp, fazla ileri-geri çekilip içten kırıldığından şarj edebilme işlevinden şu anda mahrum kaldı, onun yerine muadil olarak başka bir USB Type C adaptör kablosunu satın almıştım, ancak ürün çakma bir ürün çıktı, şu anda laptop şarjı jak girişi ve yeni jak ucuyla sağlanamadığından bu geçici sorunu giderinceye kadar masaüstü PC 'me tekrar geri döndüm.

Oluşan şarj kablosu iç kırığı arızası bireysel bir kullanım hatalısıydı oluşan USB Type C kablosu iç kırığı sorunu. Bu laptop 3 yıl boyunca donanım ve yazılım olarak ciddi bir sorunu kesinlikle çıkarmamıştır, gece gündüz (devamlı olarak) elimdeydi çünkü, 3 yıllık olan bu kullanım tecrübemde. Ayni laptopun Ryzen 9 versiyonlu olan yeni ürünü yüksek olan satış fiyatına rağmen tercihen satın alınabilir. Huawei Matebook D15'in oldukça performanslı çalışan çok iyi bir laptop olduğunu mevcut kullanım tecrübemle açıkça belirtebilirim. Kolay gelsin.

Geçmiş olsun .

Kararsızlık .
Beninde HUAWEI Matebook alma niyetim var .

HUAWEI Matebook 14s Windows 11 Home i9 Yeni - Yeşil
https://consumer.huawei.com/tr/laptops/matebook-14s-2023/buy
Bizimkinin üniversite okulu için .
Ürün satışta
Taşıma : hafiflik ( Yaklaşık 1.43 kg + 0,210 kg ? şarj cihazı

Windows 11 Home i7-13700H / 16 GB RAM + 1TB SSD
13.333,00 ₺ x 3 ay veya 39.999,00 ₺ + indirim kuponu

Windows 11 Home i9-13900H / 32GB RAM + 1TB SSD
14.999,67 ₺ x 3 ay veya 44.999,00 ₺ + indirim kuponu

Önerileriniz .

ASUS Zenbook 14 OLED (UX3405MA-QD379W)
https://shop.asus.com/tr/90nb11r1-m00u30-asus-zenbook-14-oled-ux3405.html?bdl=0
Ürün satışta
Taşıma : hafiflik ( 1.22 kg + ? şarj cihazı )
Intel Core Ultra 7-155H / 16GB RAM / 1TB SSD
45.999,00 TL

Diğer :
ASUS Zenbook 14 OLED (UX3405MA-PP287W) 1.20 kg + şarj cihazı
ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304) 1.00 kg + ? şarj cihazı
Ürün satışta yok ., Zaten uçuk fiyatlar .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla ....

Son düzenleme:
Merhaba. Sorunuzu dün gördüm ve dünden beri size nasıl cevap vereceğimi düşündüm. Asus markasının sadece monitörünü kullandım, HP 550 ve Huawei Matebook D15 laptoplarda kullanım tecrübem bulunuyor. Ancak sn. arkaplan bu laptop sürekli (gece ve gündüz) elinizde bulunacaksa eğer ya da çok sık olarak onu kullanmayı planlıyorsanız Huawei değil bence HP veya DELL markası üzerinde ayni donanım özelliklerinde onlara sahip olmayı düşünün. Örneğin en son satın aldığım 24" monitör DEll markalı idi ve onu TV'ye uydu alıcısıyla dönüştürdüm. DELL monitörde HDMI' da ses çıkışı fabrikasyon olarak sıfır üründe arızalı çıktı, sesi HDMI - VGA adaptöründen erkek jakla aldığım stereo çıkışı PC ses kuvvetlendiricili hoparlöre vererek çözmüş oldum, teknik servise veya garantiye başvurmadım böylece.

Huawei laptop bence çok ince, çok narin olan yapısıyla sürekli olan kullanıma pek de uygun değilmiş veya ben onu çok hor kullandım, bazı küçük sıkıntılarım da bu yüzden oldu diyelim. Yine de son karar sizindir, vereceğiniz karar çok zor bir karardır, laptop satın almayı hedeflerken her yönüyle, dayanıklılık, performans ve fiyat olarak ayrı ayrı düşünüp karar verebilmelisiniz. Kolay gelsin. Sağlıcakla kalın.

Ben öneri yapıyormuş gibi yapayım ama önermeyeyim :p
Bir sene önce ABRA serisi dizüstünü kuzenime önermiştim.
https://www.monsternotebook.com.tr/abra/
O sene indirimde 17500TL civarı ücretle satılan bu PC yi alan kuzenim memnun kalınca kardeşim de istemişti.
Aynı PC nin farklı modelini 18500TL gibi ücretle de kardeşim almıştı.
Üstelik hepsi de taksitle aldılar.
Bir hafta kadar önce kuzenim ve kardeşim bana uğradılar. PC lerinden son derece memnun olduklarını ve meraklı oldukları bazı oyunları sorunsuzca çevirdiklerini söylediler.
PC önerilerinde ben marka olarak değerlendirdiğimde öncelik yapım kalitesi ve donanım uyumunu araştırırım. Bu doğrultuda ise teknik servislik ve destek oldukça önem arzetmektedir.
Sonra ise kullanıcının amacı doğrultusunda uygun bileşenleri araştırarak en uygun ürünü bulmaya çalışırım.
Her markada olduğu üzere monster markasında da bazı segmentler bulunmaktadır. Ofis işlemleri gibi iş amacıyla kullanılmak istenen bir ürün için üst seviye bileşenli bir ürünü asla önermem.
Ürün belirlenmesinde en önemli kriterim ise dolar bazında TL ile ne tür bir ürün alınabileceği konusunda yardımcı olabilirim.
1000$ a kadar veya eşdeğer ürünler yukardaki ABRA serisi ürünlerdir.
1500$ seviyesindeki ürünler ise nispeten bir üst seviye olup biraz daha ağır oyunlar için idealdir.
https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar-t7/

Daha üst seviye ürünler için amaç belirtilmedikçe öneride bulunmak yanlış olur düşüncesindeyim.
Yukardaki ürünlerde görmüş ve beğenmiş olduğum özellikler.
Optimize edilmiş donanım ve tasarım.
Nispeten ciddi yapım ve malzeme kalitesi.
En önemlisi ise BATARYA kontrol ile pillerin kısa sürede deforme olmasının önüne geçilmiş olması.
Çünkü hepimiz biliriz ki pili ölen bir dizüstü PC neredeyse kullanılamaz duruma gelmektedir.

lafı ağzımdan aldın, monster gerçekten canavar, gerçi kızım bana aldırırken bana kazık atmıştı ama olsun. evlat evlattır. ben ona multimedya için almıştım, o oyunda kullanıyor ve eşekler gibi çalışıyor @Mr_YAMYAM ustam senden bir yıl önce ben de 18,000 ₺ gibi bir rakama almıştım. sadece ram 2 kat büyük olsun demiştim. ve lütfen freedos olanı alın ve çakın windowsu, bill amca para kazanmasın.

edit/düzenleme
@Mr_YAMYAM ustam tarihi 2 yıl öncesi gibi algıladım ben, belki aynı dönemdi, tarih okuma konusunda beni kötekleme sakın. kazanın eseri beynimdeki en büyük arıza geçmişe doğru tarih hatırlayamamak.

Son düzenleme:
lafı ağzımdan aldın, monster gerçekten canavar, gerçi kızım bana aldırırken bana kazık atmıştı ama olsun. evlat evlattır. ben ona multimedya için almıştım, o oyunda kullanıyor ve eşekler gibi çalışıyor @Mr_YAMYAM ustam senden bir yıl önce ben de 18,000 ₺ gibi bir rakama almıştım. sadece ram 2 kat büyük olsun demiştim. ve lütfen freedos olanı alın ve çakın windowsu, bill amca para kazanmasın.

edit/düzenleme
@Mr_YAMYAM ustam tarihi 2 yıl öncesi gibi algıladım ben, belki aynı dönemdi, tarih okuma konusunda beni kötekleme sakın. kazanın eseri beynimdeki en büyük arıza geçmişe doğru tarih hatırlayamamak.
Aabi köteğe ne gerek var :D ısırsam bile yeter :p
Monster firmasında ben şunu gözlemledim.
İntel yeni nesil işlemci çıkarttıkça eski nesil ürünlerini kelepir fiyattan satıyor ki eldekileri değerlendirsin. Benimkilere önerdiğim PC i5 12. nesil birisi için ama bir eski nesil ekran kartı RTX 2050 barındırıyor.
Diğeri ise 11. nesil işlemci ve yeni nesil RTX 3050 ekran gartı bulunuyor.
Bu iki kişi bir araya geldiklerinde PC lerini aynı oyunda ve aynı grafik özelliklerinde yarıştırmışlar, her ikisi de 98 FPS civarı bir hız elde etmişler.
Dolayısı ile eski nesil ile yeni nesiller arası farkları ya işlemciden ya da ekran kartından tolere etmişler.
Sen 2 sene kadar önce almış olsan dahi bu durum kaç dolar ödediğinle ve o yıldaki hangi nesil donanımların revaçta olduğu ile ilgilidir. Sonuçta bir sene önce alınanlar da senin dönemin donanımları olabilir.
Bir sene kadar önce indirimle yaklaşık 500-600$ gibi fiyatla alındığı için aslında kelepir olmuştu. Çünkü aynı nesil ürünleri şimdi araştırdığımızda 30.000TL bazında yani yaklaşık 1000$ bazında olduğunu görmekteyiz.

İlğiniz için teşekkürler .

Hafiflik , performans ve fiyat bakımından HUAWEI Matebook 14s Windows 11 Home i9 Yeni - Yeşil ürünü sipariş verdim . ( tam mantıklı sipariş değil ama ortam diyelim . )

Bana baksasınız masa üstü bilğisayardan vazgeçmem .
Günün şartları .

Elimde MSİ Katana 17 inç B12VEK serisi laptop var .
2.6 kg + Ağır adaptör ( 20V 10A 200W )

Kolay Gelsin . Sağlıcakla ...

yaf ben matıfladım diycem de değil. İ7 işlemcilisidiydi. @Mr_YAMYAM
bendekindeki işlemci buymuş= AMD A9-9420 RADEON R5, 5 COMPUTE CORES 2C+3G 3.00 GHz
İlğiniz için teşekkürler .

Hafiflik , performans ve fiyat bakımından HUAWEI Matebook 14s Windows 11 Home i9 Yeni - Yeşil ürünü sipariş verdim . ( tam mantıklı sipariş değil ama ortam diyelim . )

Bana baksasınız masa üstü bilğisayardan vazgeçmem .
Günün şartları .

Elimde MSİ Katana 17 inç B12VEK serisi laptop var .
2.6 kg + Ağır adaptör ( 20V 10A 200W )

Kolay Gelsin . Sağlıcakla ...
hayırlısı olsun be ustam, kızım ilave olarak en son 19 inç monitör ilave etti (+ klavye mausu saymıyorum). kredi kartı benim olduğu için ve ben onun kullanımına sunduğum için kızamıyorum. evlat olsun çamurdan olsun.

Forum istatistikleri

Konular
129,249
Kullanıcılar
451,645
Son üye
lorddex

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri