içinden şırıl şırıl su kaynayan kablo

tknsyn

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşlar geçenlerde bir AG.Dağıtım panosunda NH sigorta bağlantılarının altında, SKP pabucun dibinden, damar izolasyonunun açık olduğu yerden,şırıl,şırıl su kaynadığını gördüm.Cep telefonum ile çekip sizlerle paylaşmak istedim.Olay şu ki Bu bir direk tipi trafo postası.Tedaş'a ait.Çıkış kablolarında kablo başlığı kullanılmamış.Kablo formatıda uygun yapılmamış.Bu nedenle yağmur suyu iletken ile izole arasından hortumdan geçer gibi geçip pano içine ulaşıyor.YouTube - Video kablo

Ekli dosyalar

• Video-kablo 001_0002.jpg
    Video-kablo 001_0002.jpg
    21.9 KB · Görüntüleme: 161
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sanki direk tipi artezyen postası.
9-10 liralık kablo başlığı kullanılmadığı için meydana gelen riske bak sen. Kızıyorum böyle durumlara elimde değil...

Emeğinize sağlık tknsyn...

en azından direkteki kablonun başını n şeklinde aşağı doğru kıvırsalardı yapan arkadaşlar su girmezdi

Sanki direk tipi artezyen postası.
9-10 liralık kablo başlığı kullanılmadığı için meydana gelen riske bak sen. Kızıyorum böyle durumlara elimde değil...

Emeğinize sağlık tknsyn...

Bu daha çok paradan değil de , bir an önce yapıp ,verelim enerjiyi arazi olalım mantığı herhalde...

Burada pek çok sebep var.Müteahitlerin maliyetten çalma çabaları,kontrol etmesi gereken kontrolörlerin işlerini tam yapmamaları ve biz meslek sahiplerinin idare eder,bir şey olmaz,ben daha önce yaptım bir şey olmadı.....vs
Bence en önemlisi MESLEK AHLAKIMIZI sorgulamamız gerekli MİLLETÇE.

Forum istatistikleri

Konular
129,047
Kullanıcılar
451,315
Son üye
gurbgurb

Yeni konular

Geri