işten çıkmak ve sskda sonrası

1579aaa

Üye
arkadaşlar ben bu yaz 04.06.2012 e ise basladım sigortam yattı bugün itibariyle isten çıktım babamın üzerinden bakılana kadar kaç gün daha ssk dan yararalanabilirim
yaş 18 daha öncesi yok sigortam sadece 04.06.2012 ile 31.08.2012 arasında daha önce hiç çalısmadım

Son düzenleme:
bildiğim kadarı ile genel sağlık sigortası kapsamına geçeceksiniz.
ve 10 gün içerisinde gelir testi yaptırmanız gerekecek. bu teste göre belirli bir miktar para yatırma durumları felan olabiliyor

babanızın sağlık sigortasından yararlanmak için eğer değişmedi ise üniversiteli olmanız gerekiyor. yoksa babanızın sigortasından yararlanmanız mümkün değil bence. nedeni 18 yaşında olduğunu belirtmişsiniz ondandır.

Yanılmıyorsam son bir yıl içinde 90 gün çalışmış iseniz 90 gün de sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz.

evet bende oyle biliyorum en az 3 ay bir yerde sigortalı olarak calısmıssan 6 ay boyunca ssk dan ücretsiz olarak yararlanabiliyorsun.

bu yıl başında gelir testi yaptırmanız gerekiyor felan bir sürü haber yapıldı. mecburen vali'liğe bağlı yardımlaşma yerine gittim. bilgi aldım. test için forumu doldurdum.
sonuç: bekar olduğum için babamın yanında kalıyorum. İŞ'sizim. belirli bir miktarda sigortaya para yatırmam gerektiği söylendi. yetkili kişi tanıdık olduğu için buraya para yatıracağına git bir tanıdığına sigortanı yatırt dedi. Çok saçma bir durum işsiz birisinin para yatırması.
mecburen bir işe girdim. artı yetkili kişi işten çıkarsan 10 gün içerisinde gelir testi yaptırman gerektiğini söyledi. yoksa hastaneye gittiğinde işlem yapılmıyormuş.

Benim de 99 günüm dolacak on gün sonra falan. İlçedeki okullara güveniyordum, geç başvurmuşum şimdi ya torpil bulacağım ya bu iş yatacak. Geçen sene markette çalışırken bütün marketler işçi arardı, bu sene kimsede tık yok, onlara güveniyordum, o da olmadı. :D
Kaldık işsiz, şimdi devlete o kadar parayı da ödemek istemiyorum. Her masrafı karşılayacağını bilsem o parayı masraf yaptırmak için gider uyduruk hastalıklarla ilaçlar alırım ama, onların parasını da alıyorlar. :D

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,932
Son üye
ibo45

Yeni konular

Geri