indüktüf

alidoganay

Üye
kayseriden tüm arkadaşlara selam arkadaşlar indüktüf yükseliyor kapasitif düşüyor acil yardım bekliyorum benimde tansiyonum düşüyor :(:(:(

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Forumu incelemiş olsaydınız daha ayrıntılı bilgiler vermek gerektiğini görecektiniz.
Sorduğunuz soruya ve verdiğiniz bilgiler ışığında sadece size
1.Kondansatörlerinizi kontrol edin. ( Kondansatör+kontaktör+sigorta kombinasyonu)
2.Sabit kondansatör grubunuzu kontrol edin.
3.Akım trafonuzu ve reaktif rölenizi kontrol edin.

Günübirlik çözüm isterseniz devreye kondansatör alın manuel olarak.
Olayı tahterevalli gibi düşünün .Bir yanında indüktif diğer yanda kapasitif
Hangisi ağır basarsa değerler yükseleceğinden kondansatörlerle oynamanız gerekiyor.:)

https://www.kontrolkalemi.com/forum/kompanzasyon/17542-indiktuf.html
Not: Aynı soruyu ayın 3'ünde de sormuşunuz ve sayın Teknikadam41 size gayet açıklayıcı bir şekilde cevap vermiş.Acaba Sayın teknikadam41 in söylemiş olduğu uygulamaları yaptınız mı:?

Son düzenleme:
kayseriden tüm arkadaşlara selam arkadaşlar indüktüf yükseliyor kapasitif düşüyor acil yardım bekliyorum benimde tansiyonum düşüyor :(:(:(

Lütfen Forum kurallarımıza uyalım

Bir konu açmadan önce mutlaka forum içi arama özelliğini kullanarak açacağınız konunun aynısının forumda olup olmadığını kontrol ediniz. Aynı konuyu birden fazla bölüme yada birden fazla sayıda açmayınız.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...forumda-mesaj-yazmadan-once-lutfen-forum.html

kom enerji firmasında bulunan tristör modüllü dinamik endüktif kompanzasyon hakkında arayıp enazından bilgi alabilirsiniz .çünkü kesin çözümünüz olacaktır.
tel:232 3280455

sayın yener74 benim tahtaravella bi türlü dengelenmiyor

Sayın alidoganay
bugün ayın 15 olduğundan ay sonuna kadar cezaya girmemeniz için vaktiniz var.
Daha önce de açmış olduğunuz konudaki gibi sayın teknikadam41 'in sorularına cevap vermiş olsaydınız yada yaptığınız yada yapmadığınız şeyleri bildirmiş olsaydınız size yardım etmek tüm forum için bir zevk olacaktı ama şu anda siz doktora gitmiş ve benim bir yerim ağrıyor diyen hasta gibisiniz maalesef:(
Ne nerenizin ağrıdığı belli nede sebebi nede doğal olarak çözümü...

Daha öncede yazmış olduğum gibi madem reaktifinizi uçuyor kondansatör devreye alın Tabiki kondansatörleriniz sağla ise:?

selam nevşehirden dostum tesisinizin gücü nedir ?

anlattığınız a göre cevaplayayım

kondansatörlerinizi bi kontrol etmelisiniz
reaktif güç kontrol roleniz arızalı olabilir
akım trafoları arızalanmış olabilir
tek faz üzerinden yapılmışsa kompanzasyon tutmayabilir üçfaz üzerinden kompanzasyon yapan tense rolelerini tavsiye ederim

tel 0506 560 45 57 ararsanız yardımcı olabilkirim

bu arada ben nevşehirdeyim .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,183
Kullanıcılar
451,541
Son üye
hyo23

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler