IR Kumandalı Helıkopterimi RF kumandalı yapma!!!

omurcan185

Üye
Abilerim, Ablalarım öncelikle konuyu yanlıs yere actıysam ozur dılerım.Nereye acacagımı bılemedım.kusuruma bakmayın konuyu tasırsanız tesekkur ederım.elimde gecen yıl aldıgım IR kumandalı helikopterım var.Bilindiği gibi IR kumandalarda kara dalga kullanılıyo.soyle bısey yapsam IR ledı sokup yerıne RF vericinin data gırısını baglasam anten ve +Vcc gnd lerıde baglasam. aynı sekılde helıkopterdekı IR alıcıyıda sokup RF alıcının data çıkışını baglasam.gnd ve +Vcc lerini bagladıgımda RF kumandalı helı elde etmıs olurmuyum Lütfen yardım!!!!

Model helikopterlerle bende ilgileniyorum. kumanda vericiler ve alıcılar birbiri üzerine ince ayarları var. Malesef dediğiniz şekilde bir alıcı verici üzerinde oynamanızın pek mümkün olduğunu söyleyemeyeceğim.

Rf üzerinde çalışan yeni bir kumanda ve alıcıyı helikopterinize akuple edebilirsiniz. İr kumanda ve alıcınızı sökerek yerine monte edeceksiniz.

Buna neden ihtiyaç duydunuz? kullanım alanını genişletmek için mi? Kızılötesi kumanda ve alıcıya sahip bir heli sanırım çok büyük değil taşıyabileceği elektronik aksamın çok ağır olmaması gerekir. Bunuda dikkate alınız.

Abilerim, Ablalarım öncelikle konuyu yanlıs yere actıysam ozur dılerım.Nereye acacagımı bılemedım.kusuruma bakmayın konuyu tasırsanız tesekkur ederım.elimde gecen yıl aldıgım IR kumandalı helikopterım var.Bilindiği gibi IR kumandalarda kara dalga kullanılıyo.soyle bısey yapsam IR ledı sokup yerıne RF vericinin data gırısını baglasam anten ve +Vcc gnd lerıde baglasam. aynı sekılde helıkopterdekı IR alıcıyıda sokup RF alıcının data çıkışını baglasam.gnd ve +Vcc lerini bagladıgımda RF kumandalı helı elde etmıs olurmuyum Lütfen yardım!!!!
Direk bağlarsan çalışmaz. Çünkü içindeki mikrodenetleyicinin RF modüle göre senkronize edilmesi yani yazılımının değiştrilmesi gerekir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri