Isıs programında entegreleri bağlayamıyorum

Son durum bu
ZAMg1z.png

Tamam son olarak nand kapısının 3 tane giriş ucu çıkmış ama prıgramdaki 2 uclu o nasıl olucak

Programda 2 uç var zaten. Ama sizin çizimde 14 ve 7 nolu uçlar NAND kapı entegresinin besleme uçlarıdır. Bu uçlar proteusta görünmüyor. Sanırım bundan bahsediyorsunuz. Eğer proteusta kapı olarak seçtiğiniz başka bir entegre ise NAND kapısı olmayabilir.

Benim entegreleri yerleştirdiğim plan tam sizin uygulamanız için hazır çizimdir. Siz sadece entegrelerin bacak bağlantılarını yapıp ledleri yerleştireceksiniz. İşiniz bittiğinde ares programına pcb sini otomatik hazırlatabilirsinizde.

Kolay gelsin.

isis te U1 A ve U1 B baglantılarına ve led yönlerine dikkat ediniz, ayrıca U2 nin E1 ve E2 uçlarının baglantıları yapılmaz ise devre çalışmaz... kolaygelsin...

u2 entegresinin e1, e2 ucları ile u3 nin 14 no ucunu toprak olarak aldım o tamam. Sadece uc ucundaki d0,1,2,3 ucları ile tdc ve tcu ucları fazla bu noktada napıcam

Son düzenleme:
işte baştan beri takıldığım konu buydu boşta kaldığına göre son kez kontrol edip kendi yaptığımım fotsunu atacağım nolur tamamlayalım eksiklerimi

Bir eksiğiniz olacağını sanmyorum. Siz yukarıdaki çizimi tamamlayın. Ledleride ekleyin geriye bişey kalmıyor. Simüle edebilir çalıştırabilirsiniz.

qmjjXZ.png

Abiler son durum bu nand ve entegre besleme ucları proteusta gözükmediği için yapmadım çizimde bulunmayan ucları boş bıraktım besleme uclarının birini belirtilen yere diğerini ledlerin ortak çıkış noktasına bağladım sorun nedir acaba

Forum istatistikleri

Konular
129,466
Kullanıcılar
452,028
Son üye
ahmet ural

Yeni konular

Geri