Yıldız üçgen kaçak akım problemi

evet, devrenin yük dengesiyle ilgili her parametre sıfır dizi akımlarına yansıyacaktır. bu sıfır dizi akımları dengeli yüklerde oluşmayacak denge bozulumuna bağlı az ya da çok ortaya çıkacaklardır.

normal şartlarda üç fazlı motorlar dengeli yük kabul ediliyor. tarımsal sulamada yaptığınız ölçümlerde en büyük etkenin besleme gerilimindeki farklar olduğu kanaatindeyim. sonuçta sarıma giden motorlardaki bazı bobinaj hataları bile bu akımların oluşmasına neden olabilir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
motor kablolarının uzunluğuna bağlı kapasitif kaçak akım miktarı ne olursa olsun besleme (hat) devresinde de gözlemlenir. motor bağlantısının yıldız, üçgen veya yıldız-üçgen olmasının bu duruma bi etkisi yoktur. ben bilimim, ben bilirim, ben dedim, ben yaptım, ben söyledim, ben buldum, ben yanılmam, ben! ben! ben! diye saçmalayan ben merkezci açların bu konudaki açıklamalarına itibar etmeyin.

Son düzenleme:
İlginç bir durum daha oluşmuştu bundan birkaç ay önce bu defa motor değil regülatörde benzeri bir duruma rastlamıştım. İş uzayınca geç kaldığımız için detaylı inceleme şansım olmadı sorunu. Yine ana girişte kaçak akım yok fakat regülatör çıkışında 8-10 amper kaçak akım mevcut Şebeke nötürü ile regülatör nötürü ortaktı yük tarafında çeşitli motorlar monofaze yükler petrol otomasyon sistemleri v.s vardı. Bizde bir kaç regülatör var yarın oralarda inceleme yapacağım.

Son düzenleme:
İlginç bir durum daha oluşmuştu bundan birkaç ay önce bu defa motor değil regülatörde benzeri bir duruma rastlamıştım. İş uzayınca geç kaldığımız için detaylı inceleme şansım olmadı sorunu. Yine ana girişte kaçak akım yok fakat regülatör çıkışında 8-10 amper kaçak akım mevcut şebeke nötürü ile regülatör nötürü ortaktı yük tarafında çeşitli motorlar monofaze yükler petrol otomasyon sistemleri v.s vardı. Bizde bir kaç regülatör var yarın oralarda inceleme yapacağım.

regulator tecrübem hiç yok fakat geçen ay bi proje için bi araştırma yapmıştım. bahsettiniz regulator servo mu yoksa statik tip miydi acaba?

regulator tecrübem hiç yok fakat geçen ay bi proje için bi araştırma yapmıştım. bahsettiniz regulator servo mu yoksa statik tip miydi acaba?

Servo regülatördü sanırım 25-30 kva gücünde trifaze. O zamanda cok ilginç gelmişti arkadaş acele edince işi teslim etmemiz gerekiyordu. Detaylı bakamadım

Servo regülatördü sanırım 25-30 kva gücünde trifaze. O zamanda cok ilginç gelmişti arkadaş acele edince işi teslim etmemiz gerekiyordu. Detaylı bakamadım

ölçümleri tekrarladığınızda aynı sonucları alırsanız üzerinde konuşalım. mutlaka bi açıklaması vardır.

Forum istatistikleri

Konular
129,466
Kullanıcılar
452,029
Son üye
Mertopk

Yeni konular

Geri