ivme ölçer ile mesafe nasıl ölcerim?

cerkesumut

Üye
arkadaşlar benim projem inertial navigasyon sistemi diye bişe hoca bana ''bi çıhaz yap bir yerden başlasın ve dursun diyelim ki 3 metre gitti ekranda 3 metre gitti diye göstersin'' dedi ama bu olay gps' den bagımsız olacak benim aklıma accelerometer geldi bilgisi olan varsa yardımlarınızı şiddetle bekliyorum

Yapman gereken son derece basit. Ham verinin 2. dereceden integralini al eşittir mesafe.

teşekkürler cevabın için ama ben zaman yani '' t'' yi nası bulacagımı bilmiyorum .sipariş verdigim hassas ivme ölcer x ve y kordinatindaki ivmeleri bana ekranda söylüyor ama ben a noktasından b noktasına gidip durdugum vakit ne kadar zaman geçtigini nasıl hesaplatıcagımın cevabinı arıyorum yoksa yaksaşimin çok güzel tekrar teşekkürler

Burada x ekseni zaman y ekseni ise ivme değeridir. Yani 2 koordinatta ivme olamaz. Yanlışın burada.
Gelelim bu zamanı nasıl çekeceksin. Almış olduğun sensör ile beraber bir yazılım geldi mi? Geldi ise bu yazılım aracılığı ile ham verileri excel dosyasında görebilirsin. Yahut gelen bir paket yazılım yoksa oturup kendin yazacaksın. Bu durumda hangi dili kullanacaksın ?

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri