JENARATOR HATTI

xxsinsixx

Üye
Kadaşlar herkeze kolay gelsin. Bilginize muhtaçım lütfen yardımcı olurmusunuz.

Şebeke girişinden sonra ana trafodan gelen besleme kablosundan sonra iş yerinde pano sıra dizilimi nasıl olur.
şu şekilde biraz daha açayım. şebeke kablosu geldi ilk önce ana kesiciye girdi oradan jenaratöre gitti jenaratörden çıktı tekrar bi kesiciye girdi oradan regülatöre regülatörden bir kesici daha ve sonra iş yeri adp panolarına mı gider ?

Bunun bi sıralamasını yapabilirmisiniz açıklayarak. Acil lazımda
birde buna benzer bir projesi olan varsa arkadaşlar paylaşabilirmisiniz.

Yardımlarınız için hepinize teşekkür eder. Hepinizin başarılarının devamını dilerim. Saygılar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Yani gereksiz kesiciler kullanmak istemiyorum yada fazla kesici kullanmak istemiyorum tam olarak nasıl olur arkadaşlar bi cevap lütfennn..

şebeke-kompak-(saat)-pano=kompak-şebeke kontaktör=çıkış
jenaratör-jenaratör kontaktörü=çıkış

teşekkür ederim klemens 60 peki buna benzer bir proje varmı elinde inceleye bileceğim ?

aslında büyütülecek mesele yok. ana şaltere kadar gelmişsin. ana şalter çıkışını transfer panosundaki şebeke kontaktörüne gir jeneratör çıkışından jeneratör kontaktörüne gel şebeke ve jeneratör kontaktör çıkışlarını köprüle tek bir kabloyla dağıtım baralarına bağla.slm.

Ya bunu basit bir şema ile gösterebilirmisin rica etsem yada gösterebilecek olan varmı

göndermeyi bilsem canım feda

jeneratörün enerjisini neden regulatörden geçiriyorsun anlamış değilim

şebeke --->ana kesici----->regulatör--->jeneratörün şebekek kontaktörü----->jeneratör yük çıkışı adp ye bu kadar basitr

hım teşekkürler lakin bi şema varmı elinizde hazır olarak görmem mümkün olabilirmi rica etsem böyle bişi paylaşabilirmisiniz ?

Forum istatistikleri

Konular
129,173
Kullanıcılar
451,525
Son üye
ituran20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri