jeneratör hakkında bir soru

Ben de 4 x 18 MW (MAN B&W 48/60 V18) diesel enerji santralinde vardiya sorumlusu olarak çalıştım sadece makinanın her 3000 saatte mecburi bakımları yapılır. herhangi bir elektriki yada mekaniki arıza olmadıkça tam yükte yani 18 er megawatta nonstop çalıştırıyordum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba arkadaşlar 40 derece ve bazı gunler daha ustu sıcaklıktan baslayarak 24 saat durmadan calısıp yakıt takvıyesı yaptıgımız yarım saatlık surede dınlenıp tekrar 16 saat calısabılıyor.Afganıstanda 12 ser saatlık perıyotlar halınde 24 saat esasına gore elektrıgımızı jeneratorlerden karsılıyorduk

merhaba arkadaşlar.ben bir konuyu merak ediyorum da yardımcı olursanız sevinirim.jeneratörlerin çalışması hakkında.bir jenerarör nominal yükte kesintisiz kaç saat çalışabilir. mesela 1 yıl çalışır mı.

evet Bakım süresi olan 1000 saat çalışır tabiki bu süre en kotu kosullarda olur

jeneratörün 3 çeşit çalışma şekli vardır prime stnd by ve continus buna göre seçim yaparsan ve bu çalışma şekillerini sağlarsan bir sıkıntı olmaz
bu konuyu daha önce açıkladık size gereken çalışma sistemi continus
oradan bakabilirsiniz .
fakat contunıus çalıştırmanın kendine has spesifik özellikleri var bu koşulları sğlamalısınız
sahrra tipi radyatörlü olmalı havalandırma çok iyi olmalı uygun kalitede yağ secilmeli vbunun gibi bir kaç kriter daha

Arkadaşlar işletmemde bir pazar günü sabah saat 06:30 civarında OG sigortalarından birisi atmış.Gece saat 01:15 civarında bana telefon geldi. İşletmede elektrikler kesildi ve jeneratör devreye girmedi diye!
Yaklaşık 4 ay önce kurulumu yapılan MITSUBISHI marka 1100 kVA jeneratör Yaklaşık 1500 lt mazot ile sabah 06:30 civarında çalışmaya başlamış ve gece 01.00 kadar mazot bitinceye kadar çalışmış. Ortalama %70 yükte...
Makina o kadar sessiz çalışıyor ki arkadaşlar jeneratör ile çalıştıklarının farkında bile değiller...

Forum istatistikleri

Konular
129,185
Kullanıcılar
451,548
Son üye
ali0916

Yeni konular

Geri