Jeneratör sargı mantığını anlayamıyorum

peki abiciğim bu alternatörleri üreten biri olarak ben anlamıyorum diyelim . sen anlatıyorsun
konu açıyorsun konuda soru yok ?
sonra bu nasıl eğri verir diyorsun ?
sonra bobin çiziyorsun
konu 10 gün olacak 10 gün sonra düşük devirde elektrik üretecem diyorsun ?
vaz geçtim anlatmıcam anlamadığım konuları .

Abicim ilk önce tebrik ederim alternatör üreten biri olduğunuz için ! ,

Şu şekilde söylemeye çalışayım , mesela 12 bobinli bir alternatörümüz var , daha anlaşılır olsun diye resmini ekliyorum

-in-12-kutuplu-tam-DC-3-fazl-manyeto-Stator-GY6-DC.jpg

bu bobinlerin sarımı yukarıda şemayla aynı , 3 faz , şimdi bu alternatorun rotoruna baktığımda toplamda 8 adet mıknatıs mevcut , sarım sayısı aynı bobin sayısı aynı ebat ve tüm ölçümleri aynı bir başka rotora baktığımda 16 mıknatıs , bir başka rotora baktığımda 4 mıknatıs ,
şimdi tekrardan minimize ediyorum = alternatorde mıknatıs sayısını belirlerken veyahut halihazırda bir alternatörde ( yukarıdaki alternatör ) de ben mıknatıs sayısı arttırmak istediğimde nelere dikkat etmeliyim neye göre arttırmalıyım ve bu mıknatısların boyutlarını neye göre belirlemeliyim.

teşekkür ederim

Sayın Serverd

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
129,250
Kullanıcılar
451,649
Son üye
Frknkg

Yeni konular

Geri