Jeneratörler hakkında yardım

Biz de kopyala yapıştır değil, farklı kaynakları harmanlayacağız. Fakat hocam 5-10 sayfayı (genelde içerik olarak birbirine yakın) harmanla, harmanla, aşağı savur, yukarı savur çıkmıyor. :) Çaplı adamda değiliz, hani kitap yazılım filan diyeceğim de. :(

Farketmez sevgili bilal kardeşim herkes kendi çapında pastadır. Öğretmenin görmek istediğide bu :) son verdiğim megep dosyasını incele. Görsel bilgiler fotoğraflar ekle. Çok detaya girme sorulan sorular karşısında kilitli rotor deneyindeki rotor gibi kitlenirsin sonra. Sana ödevinde başarılar kafana takılan birşey olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.Hele bir bismillah de başlamak bitirmenin yarısıdır ;)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Teşekkürler. Her işe besmele ile başlamak lazım. Megep dosyası epey iş görür. Farklı bir soru: Evde,hariçte.... kullanılan küçük jeneratörler de tamamında senkron mu kullanılır?

Teşekkürler. Her işe besmele ile başlamak lazım. Megep dosyası epey iş görür. Farklı bir soru: Evde,hariçte.... kullanılan küçük jeneratörler de tamamında senkron mu kullanılır?

Senkron Alternatör (ve Jeneratör) olarak 20kVA 'dan büyük alternatörler fırçasız olarak üretilmektedir. Motor kullanımında ise 10kVA'dan küçük jeneratörlerde genelde benzinli motorlar büyüklerde dizel motorlar tercih edilmektedir.Her firmanın farklı üretim değerleri vardır.

Senkron Alternatör (ve Jeneratör) olarak 20kVA 'dan büyük alternatörler fırçasız olarak üretilmektedir. Motor kullanımında ise 10kVA'dan küçük jeneratörlerde genelde benzinli motorlar büyüklerde dizel motorlar tercih edilmektedir.Her firmanın farklı üretim değerleri vardır.

Fırçasızdan kastınız, sabit mıknatıslı mı? Eminmisiniz? veya nasıl? Ayrıca 10 kva altı güçlerde jeneratörü nasıl?

Forum istatistikleri

Konular
129,433
Kullanıcılar
451,986
Son üye
erturkbsflz

Yeni konular

Geri