Köprü diyot

Aynı marş motoru selenoidine ( sanayi tabiriyle taşak ) benziyor .

Aynyen:
Yalnız aklıma takıldı, bu 18V nereden çıktı?, 12Voltluk olanı 18V ile mi besliyorlar yosa 24Voltluk olanı 18V ile mi?
Ben, seri direnç önerimde israr ediyorum,
Kolay gelsin

Son düzenleme:
Şimdi ben köprü diyot un ac girişine ters 1n4007 mi bağlamalıyım akım sınırlaması için

Derin bir nefes al . Yazılanların hepsini baştan aşağı bir oku .
Usta okudum da makine sürekli çalışıyor durdurup çok inceleme şansım ve yetkim yok, köprü diyot makine gövdesine vidalanıyor soğumasına kısmen yardımcı olur ama soketlerdeki kaplamalar ısıdan erimiş tahminim diyot aşırı ısıdan bozuluyor ama ısınmasının nedeni aşırı akım geçmesimi bilmiyorum,benim yapabileceğim en fazla fanlı soğutucu takmak diyota, ters diyot tak diyenler oldu ayrıntılı anlatan olursa takarım

Bu selonoid ne yapıyor makine üzerinde. Sürekli mi enerjili kalıyor?

Bu selonoid ne yapıyor makine üzerinde. Sürekli mi enerjili kalıyor?
Evet sürekli enerji de kalıyor ama çalışması standart dakikada bir filan selonoid kolu çekiyor, başka bir kesme motoru var o çalışınca selonoid otomatik devreye giriyor kesilen parçayı tutuyor parça hızlı kesiliyor 5 saniyede filan,makinenin panosu var orada komple kapatma şarteli var onu değilde makinenin dışında kumanda paneli var onu kapatıyoruz, makine panosu kilitli anahtar ile açılıyor sürekli anahtar ile uğraşmak zor geliyor aslında panonun dışına gömme buton filan takmak lazım

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…