Kızılötesi (IR) led hakkında yardım

Acaba IR led'lerde mi sorun var LDR'de mi? Kameraların LDR'leri ve IR led'leri devreye alan kısım kontrol edilmeli. Karanlıkta IR led beslemesini ölçüp bir gerilim/volt okunuyor mu?

Acaba IR led'lerde mi sorun var LDR'de mi? Kameraların LDR'leri ve IR led'leri devreye alan kısım kontrol edilmeli. Karanlıkta IR led beslemesini ölçüp bir gerilim/volt okunuyor mu?
Merhaba,
Bu konudaki problemim, ledlerin arızası değil karakteristik yapısı ile alakalı olup ana yapıda en az değişiklik ile sadece ledler üzerinden orjinale sağdık bir onarım gerçekleştirmekti. Bunuda farklı dalga boylarında ır ledler ile test ederek sorunu çözüme kavuşturdum ve benzer sorunu yaşayanlar için bir önceki sayfada açıklamada bulundum.
Genel (sadece burası değil yerli yabancı kaynaklar) olarak yaptığım araştırmalar ve gözlemlediğim kadarıylada bu kızılötesi ledler konusunda geniş çaplı iş yapan veya tam hakim birileri pek yok. Varsada paylaşmaya lüzum görmemiş, bilmiyorum.
Velhasıl uzun lafın kısası, konu benim tarafımda ledlerin ve ledleri süren 2 adet transistörün (daha güçlüleri) ile değiştirilerek çözüme kavuşmuştur.
Konuyu takip edip emeği geçen/geçmeyen değerli üyelerimize teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
129,521
Kullanıcılar
452,105
Son üye
turan_k
Geri