Kaç BTU Klima Takmalıyız?

Selamlar saygılar 9 m boyu, 5 m eni, yüksekliği 3 m işyerine kaç btu klima gerekir? Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İnce hesap yapmadan, çok dallanıp budaklanmadan cevaplıyorum 24.000 Btu/h yeterlidir. Eğer hiç güneş almıyorsa 18.000 Btu/h ta olabilir.

Selamlar,nemasis arkadaşımızın dediği gibi ben de 24 000 Btu/h cihaz oneriyorum,ısıtma amacı ile kullanacaksanız A enerji sınıfı İnverter tipi olmalıdır.Hangi marka alalım sorusuna ise Mitsubishi,Daıkın,Carrier,Toshiba,Sharp...orta sınıf klimalar ise Midea,Airfel,Arçelik,Beko,Americool....,özellikle sıcak bölgede ikamet ediyorsanız Americool"u tavsiye ediyorum.Mısır üretimi bir cihazımızdır,çok sıcak günlerdre cıhaz soğutma modunda konumunda gayet verimli çalışıyor.

Selamlar,nemasis arkadaşımızın dediği gibi ben de 24 000 Btu/h cihaz oneriyorum,ısıtma amacı ile kullanacaksanız A enerji sınıfı İnverter tipi olmalıdır.Hangi marka alalım sorusuna ise Mitsubishi,Daıkın,Carrier,Toshiba,Sharp...orta sınıf klimalar ise Midea,Airfel,Arçelik,Beko,Americool....,özellikle sıcak bölgede ikamet ediyorsanız Americool"u tavsiye ediyorum.Mısır üretimi bir cihazımızdır,çok sıcak günlerdre cıhaz soğutma modunda konumunda gayet verimli çalışıyor.

Online satış ;)

arkadaşım klima seçim hesabının en basit yolu metrekare bölü iki...

ne alakası var metrekare bölü iki ile yahu ????
Metrekare * 400 dür.
teoride birim metrekareye düşen soğutma ihtiyacı 400 btu/h dir.

Sakın şimdi aynı hesaba geliyor diye cevap vermeyin bana bende biliyorum aynı hesaba geldiğini ama biz burda oyunu kuralına göre oynamak oynatmak için varız...

Selamlar saygılar 9 m boyu, 5 m eni, yüksekliği 3 m işyerine kaç btu klima gerekir? Teşekkürler

Duvar izolasyonu güneş alıp almama gibi faktörlerde değerlendirmeli ama yaklaşık bir değer istiyorsan aşağıdaki linkten klima gücünü hesaplayabilirsin. Ayrıca yetkili servislerin ücretsiz keşif imkanından faydalanabilirsin.

Ertaş Klima Mühendislik

Forum istatistikleri

Konular
129,201
Kullanıcılar
451,560
Son üye
mertcan5657

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri