Kaçak akım rölemin bir fazı yandı

serkan_48

Üye dümdüz üye
Evet arkadaşlar...

Malesef gevşeklik nedeniyle evin girişindeki kaçak akım rölemin bir fazı yandı. Ben şimdilik geçici olarak rölenin çıkışını diğer fazdan aldım. Evi besledim. Ancak bu durum benim açımdan bir sıkıntı teşkil edermi?

Rölenin test butonuna bastığımda atıyor. Yada eve gelen 3 faz hattından sadece ikisinden elektrik kullanmam herhangi bir sorun oluşturur mu?

teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bir fazınız eksik olur. O kadar. Onada gerek duymazsınız zaten.

Evet arkadaşlar...

Malesef gevşeklik nedeniyle evin girişindeki kaçak akım rölemin bir fazı yandı. Ben şimdilik geçici olarak rölenin çıkışını diğer fazdan aldım. Evi besledim. Ancak bu durum benim açımdan bir sıkıntı teşkil edermi?

Rölenin test butonuna bastığımda atıyor. Yada eve gelen 3 faz hattından sadece ikisinden elektrik kullanmam herhangi bir sorun oluşturur mu?

teşekkürler.
senin gibi profesyanel bırının bu soruyu sorması entresan.dogrusu.uc faz dağıtımı amacı zaten tek faza yuklenılmemesıdır sıkıntı olmaz

Gecici bir cozum k.a.k.r si cikisini diger fazdan koprulemissin bunu k.a.k.r si uzrinde mi yaptin eger oyle ise giristeki arzali fazi cikardin mi. Cikarmadiysan fazlari cakidtirma ihtimali olusur.

Çıkıştan yaptım. Arızalı fazın kablosunu söküp sağlam fazın klemensine takıp sıktım.

Sadece evi iki fazdan beslemis olursun,kakr nin bir ozelligi de sigorta gorevi gormesidir.yani sadece kacak olunca degil asiri akimda da atar,bagladigin o fazdan cok akim gecerse iki de bir kacak akim atabilir o kadar

Serkan Hocam Kaçak akimin 3 Fazdan 2 si bile yansa genede köprüleme yapsan kaçak akım yine çalışır ama
Kopruleme yaptin faz üzerinden k.a.r sinin değerinin üstünden bir faz geçerse kaçak akım atmaz o teklike teşkil eder.
@serkan_48 hocam imkanin varsa değiştir.

Sadece evi iki fazdan beslemis olursun,kakr nin bir ozelligi de sigorta gorevi gormesidir.yani sadece kacak olunca degil asiri akimda da atar,bagladigin o fazdan cok akim gecerse iki de bir kacak akim atabilir o kadar
KAKR aşırı akımda atmaz. Sigorta görevi yoktur. Üzerindeki anma akımı kontakların max. taşıyabileceği akımdır. Onun içindir ki Kakr sigorta ile desteklenir.
Anma akımı üzerinde konuşulursa köprüleme sonunda kontakların taşıyabileceği akım artar ve kakr kontakları yanabilir.

Sayin ogretmen27 , yanilmiyorsam siemensin bir serisinde kakr sigorta gorevi de görüyor ,bu durum tum kakr icin gecerli degil tabi ama sigorta gorevini ustlenen modeller de mevcut

Forum istatistikleri

Konular
128,780
Kullanıcılar
450,869
Son üye
Buggy38

Yeni konular

Geri